PF 2016 | |
|
Na strojích se začíná objevovat nový řídící systém TNC640 a zákazníci se našich obchodníků často ptají, co to pro ně bude v praxi znamenat.
Ve světě obráběcích strojů je to teď přetřásané téma, ale nic zásadního se nezmění. Operátoři ani technologové významné rozdíly nepocítí: pro tříosé stroje a stroje s indexovanými hlavami jde o totožný systém.
Všechny používané cykly (např. cyklus 19 nebo funkce plane SPATIAL) v systému TNC530 budou dostupné i v novém systému.
Jak potvrzují i naši technici, kteří připravují zákaznické technologie a kteří pečlivě prostudovali oficiální materiály k novému řídícímu systému přímo od Heidenhain, pro stroje z našeho portfolia se z pohledu operátora či programátora nejedná o žádnou změnu.
Postupně budeme poznávat nové funkce TNC640 a jejich praktický přínos. Bude třeba zajímavé vyzkoušet nový cyklus 233 pro rovinné frézování, při němž lze volit různé strategie frézování dle požadavku na obráběcí proces.
To budeme moci již brzy otestovat na nedávno prodaném portálovém stroji HARTFORD přímo u zákazníka.
![]() | Společnost Correanayak, která se zabývá portálovými, ložovými, stolovými a deskovými frézovacími stroji nebo stroji pro univerzální použití, v předvánočním čase přichází s množstvím novinek. Další novinkou je stavebnicový modulární systém strojů, díky němuž výrobce uspokojí rozmanité požadavky zákazníků a zároveň je schopný stroje rychleji dodat. Vynikající je tuhost strojů s unikátním řešením výsuvu smykadla „Box in Box“, hlavy jsou zpevněné pomocí párového Hirtova ozubení, díky čemuž lze přenést síly do zpevnění až 22 tun. |
|
| Obchoďák s píšťalkou
Jak se extraligový hokejový rozhodčí stane obchodníkem TGS? Anebo opačně, jak se přihodí, že obchodník píská na čáře? Přečtěte si příběh jednoho z našich nováčků, Marka Hlavatého.
„Vystudoval jsem obchod a právo. V různých firmách jsem se staral o klíčové zákazníky, pracoval jsem ve firmě, která dodávala své výrobky ocelárnám, prodával jsem pružiny a výrobky z tažených drátů a působil jsem také v telekomunikacích“ popisuje Marek své předchozí zkušenosti.
| ![]() | |
|
| Stejně jako každý podzim jsme i letos pro naše nejvěrnější zákazníky v oblasti nástrojů uspořádali zajímavou akci, která se točila kolem révy, hroznů, vína a hlav.
Akce proběhla v polovině října na vinici Lampelberg u Znojma. „Pod heslem „Mějte svoji hlavu“ jsme zákazníky pozvali do vinohradu, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli práci vinaře,“ popisuje Martina Zehle z TGS. Všichni dostali kyblík a nůžky, a protože pršelo, také pláštěnku. Pro případ slunečného dne byly přichystány stylové slamáky, které bohužel zůstaly nevyužité.
Každý nasbíral zhruba dva kyblíky hroznů a ze sklizené úrody pak lisoval mošt. „Bylo velmi zajímavé vyzkoušet si, co předchází tomu, než si můžeme doma dát skleničku, a jak náročná je to práce,“ říká Martina. A že se mnozí zapotili!!! |
„Z vinice budou každý čtvrtek posílat fotky, jak jednotlivé hlavy rostou. Nakonec všichni dostanou lahev vína z této úrody,“ dodává Martina Zehle.
|