Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 10/2016

Ještě si nechávám čas na bilancování


Léta běží, vážení, tomu se nelze vzepřít. Na prahu důchodu udělal jeden z našich vážených a dlouholetých kolegů, Vladimír Tejček,  jedno zásadní rozhodnutí. A my s ním rádi souhlasíme.
 


Vladimír totiž i v důchodu zůstává věrný našemu dresu a své “dobrovolné“ pracovní roky stráví u nás. Při této příležitosti jsme se ho zeptali, jak všechna ta uběhlá léta v TGS vlastně vnímal.


„Před revolucí jsem pracoval v Kovosvitu, sbíral zkušenosti a učil se. Po převratu přišla jedna zajímavá nabídka a já ji přijal.


Byla od TGS: „Pojď do toho s námi, nemůžeme ti sice nabídnout jistoty, které máš, ale když naučíš TGS prodávat stroje, nebudeš litovat.“ Tak jsem šel. Byla to změna skutečně ze dne na den. 

 


Začal jsem předávat své zkušenosti velmi mladému týmu lidí, kteří mě na oplátku zasvětili do technologií, počítačů a podobných vymožeností doby. A stal jsem se jedním z nich. Společně jsme zestárli o sedmnáct let.


A dnes mám před sebou výzvu další: vychovat si svého nástupce. Když tak přemýšlím, co mu popřát, napadá mě jedno: aby dostával stejnou důvěru od majitele, jakou jsem měl já. Důvěru, s níž se dalo tvořit a vymýšlet nové obchodní případy. Ač se pomalu chystám na konec kariéry, ještě se neloučím.


Takže i s Vámi, milí zákazníci a obchodní partneři, se budu nadále rád potkávat. Stále budeme optimalizovat výběry strojů, protože chci být ještě nějaký ten pátek platným členem prodejního týmu.


Jako senior prodeje strojů mám v plánu si obchod ještě maximálně užívat!“
 

 


 

Vědci umějí zastavit bublinu ve vařící vodě

 


Samozřejmě pokud počkáte dostatečně dlouho, nakonec se dočkáte, nicméně dá se říci, že američtí vědci tak trochu potvrdili staré rčení, že voda, kterou neustále kontrolujete, se nikdy nezačne vařit.

 

Profesor Shalabh Maroo ze Syracuse University ve státě New York se svým týmem a externími spolupracovníky dokázal zastavit jedinou bublinku unikající z vroucí vody. Dosáhl toho pomocí laserového paprsku a v tomto stavu bublinu udržel několik hodin.
 


Vedle toho, že jde o pěkný a zajímavý kousek, je pokus významný pro pochopení základních principů varu. Podle vědců var ovlivňuje tenounký tekutý povlak na spodku každé bublinky. Ty, a obzvlášť jejich tenký film, se zatím nikomu nepodařilo analyzovat, protože pohyb i chování bublinek jsou poněkud nepředvídatelné.


Univerzitnímu týmu se podařilo prozkoumat bublinky na hydrofobním i hydrofilním povrchu s použitím jak běžné vody s rozpuštěným vzduchem, tak odplyněné vody.


„Nové poznatky pomohou vyvíjet povrchy s přesnými tepelně vodivými vlastnostmi, zlepšovat var vody ve vesmíru, kde bez gravitace zůstávají bubliny nehybné, nebo vyvíjet nové technologie chlazení pro elektroniku,“ řekl profesor Maroo.

 

 

STROJE:

Další provedení strojů FOX

 

V srpnovém newsletteru jsme se pustili do představování portálových strojů španělského výrobce Nicolás Correa S. A. Podívali jsme se na novou řadu univerzálních strojů FOX a dnes pokračujeme dále.

Novinkou je řada FOX-M, která zmiňované stroje doplňuje konstrukcí spodní gantry.


Hlavní výhodou těchto strojů je jejich kompaktnost, tudíž v místě instalace výrazně šetří zastavěný prostor.


Hlavní parametry (posuvové rychlosti, zrychlení os, výkony vřeten) stroje FOX-M jsou shodné s již představeným modelem FOX.
 

A kde můžete tyto stroje Correa využít? Jejich nasazení je rozmanité: nejrůznější formy, raznice nebo všeobecné obrábění. Prostě univerzálnější stroj!!!
 

Pokud by Vás zajímaly další detaily, neváhejte se na nás obrátit.

 

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM:Všichni výrobci říkají: „Pod stroj patří beton!“

 

Pořizujete si nový obráběcí stroj? Pak jste se určitě setkali s jednou věcí, kolem níž panují mnohé mýty a nejasnosti - betonové základy pod velkými stroji.Určitě Vás napadlo, jestli to není zbytečné. Je to přece jen další a rozhodně nezanedbatelná investice. Co kdybychom tady trochu ušetřili? Vždyť nakonec betonovou desku pod stroj nepotřebujeme, naše podlahy jsou bytelné dost. Anebo si ji postavíme sami.


Jenže to je právě velký omyl!!! Betonový základ jednoznačně doporučujeme či přímo považujeme za nutnost, a to z několika pádných a zásadních důvodů.


Je nasnadě, že takový betonový blok poskytuje stroji dostatečně pevný a tuhý podklad, který v běžných halách není vždy k dispozici. Ale to není vše. Beton absorbuje vibrace vznikající obráběním a neposílá je tak dál do podlahy, a zároveň působí opačně – stíní stroj od vibrací a deformací z okolí.


Betonové základy jsou u některých koncepcí stroje, jako je například gantry, nedílnou součástí stavební struktury. Realizace bez základu je velmi riskantní.

 


Proto Vám doporučujeme, abyste do základu investovali. Kvalitně provedené základy mají v první řadě velký vliv na dlouhodobou stabilitu a přesnost stroje. Nebojte se práce navíc, s projektem a realizací Vám rádi pomůžeme. 


 

NÁSTROJE:

Upínací šrouby destiček pod kontrolou
 

 

Začátkem září jsme odstartovali prodej naší nové frézy F1600, o které jste se mohli dočíst v minulém newsletteru.

 

Protože nám záleží na tom, abyste s našimi nástroji mohli dosáhnout maximální efektivity, připravili jsme pro Vás také zvýhodněnou nabídku momentových klíčů. Tato sada obsahuje rukojeť tvaru „T“ pro lepší ergonomii uchopení, trvale přednastavený momentový adaptér na sílu 3 Nm a vyměnitelný torxový bit.


Sadu momentového klíče s označením 0-TPK02-COMB-3.0 vyrábí náš tchajwanský dodavatel, firma Jimmore. Dotáhnete s ní šrouby destiček přesně doporučenou upínací silou. Výsledkem bude maximální životnost šroubů a také minimalizace rizika deformace lůžka frézovacích těles.
 

Pokud jste stejně jako my přesvědčeni o tom, že pečovat o upínací šrouby destiček se vyplatí, pak nás kontaktujte a nechte si nabídnout i další typy momentových klíčů Jimmore.

 


 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail