Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 11/2015

Chladnému kovu dáváme tvar


Česká televize, Český rozhlas a vydavatel Deníků spojili své síly v projektu Mapa úspěchu.


V těchto médiích můžete sledovat zajímavé příběhy sedmi desítek českých porevolučních společností, jejich osudy, úspěchy i to, jak se vypořádávaly s potížemi.

Záštitu nad Mapou úspěchu převzali prezident České republiky Miloš Zeman a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. 
 

A nás velice těší, že jednou z těchto firem je i TGS, která se na ČT1 představila 8. října.

 


Pavel Diviš vyprávěl o tom, jak s bratrem firmu zakládali, o jejím vývoji i cestě až k současným patnácti stovkám zákazníků a půlmiliardovému obratu.
 

Jeho slova z titulku o tom, že strojařina je krásné řemeslo, ukazují na zápal a nadšení majitele, které prostupuje celou firmou. A když ukazuje svůj nový klenot, frézu, jež dokáže „udělat“ tisíc kubíků za minutu, je láska ke strojařině přímo hmatatelná.
 

Ostatně přesvědčte se sami. Pokud vám tento díl unikl, je k dispozici  na webových stránkách TGS

 

 

ZAJÍMAVOSTI:37 let s jednou LED

 

Žijeme v době, která fandí všemu “EKO“ - úspornému a udržitelnému. Věci se dějí i v oblasti svícení pomocí LED. Společnost Dyson přichází s velice zajímavým řešením:  vynálezce Jake Dyson, syn zakladatele společnosti, tvrdí, že vymysleli první lampu, která dostatečně chladí: výdrž diod by tak měla činit 37 let.Chlazení je totiž stěžejní problém při ladění světel pro sériovou výrobu. Samozřejmě LED nevytvářejí zdaleka tolik tepla jako jejich vláknové předchůdkyně, přesto nějaké produkují. Kvůli tomu postupně slábnou a mění barvu i jas světla.


Dyson přichází s novým řešením „heat-pipe“. Místo kruhového chladiče pro každou diodu jsou zdroje umístěné v horizontální trubici; podobné řešení se používá u satelitů. Chladič je vyrobený z hliníku a odvádí teplo dostatečně na to, aby diody udržel při konstantní teplotě 55 stupňů. Chrání tak jejich fosforový potah a diody vydrží svítit podstatně déle. 


Při dvanáctihodinovém nepřetržitém denním provozu mluví Dyson o minimální výdrži 37 let. Lampa s působivým designem umožňuje otáčení o 360 stupňů horizontálně i vertikálně. Skládá se z osmi světelných zdrojů a poskytuje světelný tok 587 lumenů na čtvereční metr. Působivá je ale také cena: v přepočtu patnáct tisíc korun. Nezbývá než doufat, že se tato technologie dočká rozšíření, a tím i poněkud lidovějších cen.


 

NOVINKA:

Dáváme plánům život

 

Na  osmdesáti stranách našeho nového katalogu NÁSTROJŮ Vám představíme výběr těch nejatraktivnějších položek, které na českém a slovenském trhu nabízíme. Sestavili jsme ho nejen podle toho, co zajímavého mají jednotliví výrobci ve svých katalozích, ale také na základě zájmu Vás, našich zákazníků. Co tedy v našem katalogu najdete? V první řadě často nakupované položky, spotřební materiál, a dále pak nástroje pro zcela nové přístupy v obrábění včetně specialit typu „must-know“, které by Vaší pozornosti rozhodně neměly uniknout.


Náš katalog nemá za cíl nahradit katalogy jednotlivých výrobců. Naopak je ušitý na míru zákazníkům, jejich zvyklostem a použití, a našim podmínkám. Všechny položky, které v něm uvidíte, velice dobře známe. Jedná se o sortiment, v němž se orientujeme, tudíž umíme nabídnout zajímavé ceny, dobrou dostupnost, u nástrojů máme ověřený výkon a přidáváme k němu naše zkušenosti a know-how. 
 

Tištěná verze katalogu bude k dispozici koncem listopadu.
 

 

STROJE:Jak na polotovary nepravidelných tvarů

 

Zakládání polotovarů nepravidelných tvarů je jednou z mnoha věcí, s nimiž se dodavatelé strojů potýkají. Zákazníci chtějí, aby zakládání a odebírání polotovarů kladlo co nejmenší nároky na obsluhu, tzn. aby jeden pracovník mohl obsluhovat více strojů.
 

 

Velmi častým a zajímavým řešením takového požadavku je použití zakládacího robota a paletovacího systému. Podmínkou je dostatek prostoru kolem stroje a akceptování ceny robotické obsluhy.


Výrobce strojů Po Ly Gim však zákazníkům nabízí levnější alternativu, která klade menší nároky na zastavěný prostor, ale nabízí stejnou spolehlivost provozu jako při použití robota. Toto řešení je vhodné pro sériovou výrobu, jedinou nevýhodou je o něco náročnější seřízení stroje.


 

Na druhou stranu ovšem není potřeba paletové zařízení a operační zásoba polotovarů je podstatně vyšší u strojů Po Ly Gim než u  konkurence. Zakládání je vyřešeno stavebnicově a všechny komponenty pocházejí od renomovaných výrobců kvalitních pneumatických prvků.
 

Další výhodou je, že stroje Po Ly Gim se zakládáním polotovarů lze dodat sestavené přímo dle specifických požadavků zákazníka.

 
NÁSTROJE:

Sériovostí k nižším cenám

 

Vedoucí pracovníci ve výrobě mají v zásadě tři hlavní úkoly: co nejlépe vytížit stroje, zautomatizovat výrobní proces a optimalizovat dávky. Přínosem pro firmu je levnější výroba, díky níž si následně může dovolit prodávat za nižší ceny, a tím posílí svou konkurenceschopnost na trhu. „Stejně je tomu u nás. Rozhodli jsme se smysluplně využít volnější prázdninový provoz: vzali jsme kvalitní roubíky, naskládali je do zakladače pro robotickou ruku a vyrobili jsme desítky standardních tvrdokovových a následně napovlakovaných úhlových fréz,“ říká Michal Mejzlík, obchodní reprezentant TGS.


Vznikly tak frézy na srážení hran 45°, které jsou jedny z nejlevnějších na trhu. „Volné kapacity chceme tímto typem nástroje vyplňovat i v budoucnu, a tak se zajímavými cenami mohou zákazníci počítat dlouhodobě.

 

Jakožto výrobci nástrojů jsme schopni tvarově upravovat i naskladněné nástroje, a tím podstatně zkrátit dodací termíny těchto ,polospeciálů‘,“ uzavírá Michal Mejzlík. 
 

Katalogový list 

 

 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail