Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 11/2017

Nová značka jízdních kol: TGS


Ne, nebojte se, nepouštíme se do nového podnikání. Vše je při starém. Ale kola jsme rozdávali.
 

 

Vedení naší firmy se v říjnu sešlo, aby dalo hlavy dohromady a společně se zamyslelo nad dalším směřováním, hodnotami a budoucností TGS.


A protože takové rozjímání se „doma“ nedělá úplně nejlépe, vydal se náš management dál od svého denního působiště: a to na Vysočinu.


Jedním za zajímavých úkolů, které na naše šéfy čekaly, bylo i testování jejich zručnosti, konkrétně montáž jízdních kol. 

 

 

Manažeři se rozdělili do čtyř týmů, z nichž každý měl ze součástek smontovat jedno jízdní kolo.


Ta pak udělala tu nejkrásnější radost: přišly si pro ně totiž děti z Klokánku v Dlouhé Loučce, což je zařízení Fondu ohrožených dětí.


Takový závěr byl pro všechny zúčastněné nabitý emocemi. Ten hřejivý pocit zadostiučinění a radosti z rozzářených dětských očí je k nezaplacení.


Věříme, že naše kola budou těmto dětem dělat radost a že i směřování naší společnosti jsme „smontovali“ stejně dobře jako dětem jejich kola.


 

NÁSTROJE:

Hartner  automat v novém  


 

Výrobce výdejních automatů Hartner nedávno přišel s celou řadou inovací svých výrobků. Rádi bychom Vám alespoň ty hlavní představili, byť jde o novinku tak čerstvou, že porovnávat klady a zápory ve vztahu v ceně zatím nechceme. Potřebujeme se blíže seznámit se stroji a „osahat“ si je.
 

Vedle nového vzhledu a designu automatů na první pohled zaujme zvětšení dotykového displeje. Ten z původních patnácti narostl na sedmnáct palců, díky čemuž lze nové funkce kompletně zobrazit v oknech.

 

S tím souvisí i velmi jednoduché ovládání prostřednictvím základního menu, které se zobrazuje na dlaždicích jako u chytrých telefonů nebo operačního systému Windows 10, které jsou plně volitelné dle požadavků uživatele.


Nabídka je intuitivní a v porovnání s předchozí verzí uživatelsky mnohem příjemnější, vstříc vychází jak běžným uživatelům, tak správcům výdejního automatu.


Mezi rozšířené funkce softwarové výbavy patří například docházkový systém, správa strojů, sledování nákladů a životního cyklu nástrojů nebo metrologické funkce. Jedná se o výbavu na přání.


Zmínit bychom chtěli také povedenou a příjemnou možnost zvolit si, jaké informace se při přihlášení mají zobrazit: počet odebraných nástrojů nebo grafy a diagramy s cenami či preferovanými rozhraními.


Toto nastavení je plně volitelné dle nastavených skupin uživatelů, případně pro každého uživatele zvlášť dle potřeby.

 

STROJE:

Co nabízí Hartford

 

Tchajwanská firma se specializuje na výrobu CNC obráběcích a portálových center již od roku 1965. Na Tchaj-wanu je Hartford největším výrobcem obráběcích strojů, který ročně vyrobí cca 3  000 kusů strojů a do dnešních dnů jich nainstaloval přes 50 000  v celkem 65 zemích světa. 


 

Pro zlepšení poprodejních služeb a technického servisu bylo ve světě založeno hned několik technických center společnosti. Jedno z nich se nachází i u nás v TGS.
 

HARTFORD vyrábí ucelenou řadu vertikálních center s pojezdem v ose X od 520 mm do 2100 mm, na kterou navazuje řada portálových strojů s rozjezdy 2200–8050 mm. Portálová centra mohou být na přání zákazníka i s automatickými úhlovými hlavami. 


 

 

 

 

 

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM:

Vlastní nadstavby řídicích systémů obráběcích strojů  

 

Obráběcí stroje ke svému řízení tradičně používaly především platformy systémů značek Siemens, Heidenhain a Fanuc. Není to zase tak dlouho, kdy velcí výrobci začali přicházet s vlastními nadstavbami k těmto řídicím systémům. 
 

Ovšem dovolit si to mohly jen ty opravdu velké, nadnárodní značky – přijít s takovou novinkou a jít „proti proudu“ není levná věc. A chce to odvahu.
 

Dnes ovšem začínají touto cestou jít i menší výrobci, kteří stavějí své nadstavby řídicích systémů. Důvodem je množství přídavných funkcí, periferií stroje a pomocných zařízení, které jsou již tak specifické pro jednotlivé stroje a výrobce, že už nestačí univerzální řídicí systém.
 

Na trhu v této oblasti ale panuje tak trochu nepřehledný zmatek a tyto vlastní nadstavby se mohou minout účinkem a vše naopak zkomplikovat: postupně vzniká velké množství systémů s nepřeberným množstvím funkcí.


Tedy zákazník při výběru stroje často musí volit nejen platformu řídicího systému, ale i jeho nadstavbu.


Budeme si ale muset zvyknout, neboť vlastní nadstavby jsou jednoznačnou budoucností. Neustále totiž rostou požadavky na funkce stroje, uživatelskou přívětivost i na integraci rozličných funkcí do systému.


Vždyť i příchod nadstavby Arumatik fungující na platformě Mitsubishi byl vnímán jako něco převratného ze strany výrobce stroje KITAMURA, který najdete v našem portfoliu – a dnes již víme, že přechod z jiných systémů není zas tak obtížný a vyžaduje především chuť a ochotu se naučit něco nového.Ostatně brzy i TGS představí další novinku ve své nabídce.

 

 

 

 

 

BRAINIAC:

Robot, autonomní nosič i stánek s kávou

 

Batoh, který nenesete, vozík, který nemusíte tlačit, nákladní kolo, na němž nejedete – takové funkce jednou možná zastanou osobní autonomní vozítka. Jako moderní muly, které za Vás nesou všechen náklad. 


Na Tokijském autosalonu ukázala své vizionářské pojetí Honda. Její koncept RoboCas jde o kousek dál: nejenže trpělivě přepravuje, co do něj uložíte, ale může se změnit i na stánek s limonádou nebo kávou.
Ač japonská automobilka říká, že se do konceptu vejdou i lidé, větší smysl dává jako nákladní stroj. Jeho úložný prostor je různě nastavitelný, aby pojal co nejrůznější typy nákladu.
 

 

Díky autonomní technologii RoboCas svého majitele následuje jako příslovečný ocásek. A nejen to, podle výrobce to dělá „jedinečným a roztomilým způsobem, díky němuž rozdává radost a štěstí“. Inu dobrá.
 

Každopádně koncept na rozdíl od jiných osobních vozíků, které se prostě jen uklidí do kouta nebo komory, RoboCas i v cíli cesty majiteli dál pomáhá. Jeho víko vyjede vzhůru a vytvoří jakousi stříšku, načež se ze stroje stane prodejní stánek. Podnikání si na tom asi nikdo nezaloží, ale třeba na bleších nebo farmářských trzích nebo na pikniku – proč ne.


Představa městských ulic plných lidí, za nimiž se sunou zástupy osobních nákladních vozíků, je poněkud úsměvná. Ale to, že člověk nebude muset tahat nákupy na zádech či v ruce, je myšlenka docela příjemná, co říkáte.


 

 

 

 

 

 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail