Facebook   Facebook
PF 2016

 

PF 2016


Ještě jsme se ani pořádně nerozhoupali a už je tu poslední letošní newsletter. Kaluže už zase křupou pod botami, v televizi za chvíli zase budou koledy a kalamity, a tak je čas popřát Vám vše dobré v novém roce, klidné svátky a k tomu sem tam nějakou tu novinku od TGS.
 

Nový systém Heidenhain na strojích od TGS


Na strojích se začíná objevovat nový řídící systém TNC640 a zákazníci se našich obchodníků často ptají, co to pro ně bude v praxi znamenat.


Ve světě obráběcích strojů je to teď přetřásané téma, ale nic zásadního se nezmění. Operátoři ani technologové významné rozdíly nepocítí: pro tříosé stroje a stroje s indexovanými hlavami jde o totožný systém.
 

Všechny používané cykly (např. cyklus 19 nebo funkce plane SPATIAL) v systému TNC530 budou dostupné i v novém systému.

 


Jak potvrzují i naši technici, kteří připravují zákaznické technologie a kteří pečlivě prostudovali oficiální materiály k novému řídícímu systému přímo od Heidenhain, pro stroje z našeho portfolia se z pohledu operátora či programátora nejedná o žádnou změnu.

Postupně budeme poznávat nové funkce TNC640 a jejich praktický přínos. Bude třeba zajímavé vyzkoušet nový cyklus 233 pro rovinné frézování, při němž lze volit různé strategie frézování dle požadavku na obráběcí proces.
 

To budeme moci již brzy otestovat na nedávno prodaném portálovém stroji HARTFORD přímo u zákazníka.   

 

STROJE:Kratší jméno a spousta novinek

 

Společnost Correanayak, která se zabývá portálovými, ložovými, stolovými a deskovými frézovacími stroji nebo stroji pro univerzální použití, v předvánočním čase přichází s množstvím novinek.
 


Tou navenek nejvíc patrnou je změna jména: zkrátilo se na Correa. Záruky na stroje jsou naopak prodloužené na pět let. Spolu s tím jde ruku v ruce zvyšování kvality, které zákazníci poznají na jakosti obráběných dílů. Correa upouští od řešení geometrie strojů pomocí kompenzací a naopak zvyšuje přesnost mechanických částí.


Tepelné kompenzace strojů nově nejsou řešeny jako náprava, nýbrž jako prevence s cílem garantovat přesnost i mimo klimatizované prostory.
 

Další novinkou je stavebnicový modulární systém strojů, díky němuž výrobce uspokojí rozmanité požadavky zákazníků a zároveň je schopný stroje rychleji dodat. Vynikající je tuhost strojů s unikátním řešením výsuvu smykadla „Box in Box“, hlavy jsou zpevněné pomocí párového Hirtova ozubení, díky čemuž lze přenést síly do zpevnění až 22 tun.

 


Poslední zprávy se týkají hlav. Nové úhlové frézovací hlavy lze použít jak na portálovém stroji, tak na frézovacím horizontálním stroji. Mohou běžet 24 hodin pod maximální zátěží 6000 otáček za minutu bez omezení. Nová jsou rovněž řešení úhlové frézovací hlavy s 42kW motorem a nejvyšším dosahovaným krouticím momentem na vřetenu 1380 Nm.

 

LIDÉ:

 

Obchoďák s píšťalkou
 

 

Jak se extraligový hokejový rozhodčí stane obchodníkem TGS? Anebo opačně, jak se přihodí, že obchodník píská na čáře? Přečtěte si příběh jednoho z našich nováčků, Marka Hlavatého.

 


Prozraďte mi prosím, v čem spočívá vaše práce? Já laik si jako obsluhu CNC stroje představím chlapa v modrákách, který tahá za páku...
 

„Vystudoval jsem obchod a právo. V různých firmách jsem se staral o klíčové zákazníky, pracoval jsem ve firmě, která dodávala své výrobky ocelárnám, prodával jsem pružiny a výrobky z tažených drátů a působil jsem také v telekomunikacích“ popisuje Marek své předchozí zkušenosti.


V TGS pracuje od začátku letošního října jako obchodní zástupce pro prodej nástrojů na třískové obrábění na severní Moravě. Ale už po tak krátké době se svěřuje, jaké vnímá rozdíly: „Jedna věc je, že jde o středně velkou firmu, což je po přechodu z velkých kolosů příjemná změna. Oceňuji také semknutější kolektiv.


Pomáháme si, podporujeme se, zažívám velkou vstřícnost a ochotu.“

 

 
NÁSTROJE:Mějte svoji hlavu

 

Stejně jako každý podzim jsme i letos pro naše nejvěrnější zákazníky v oblasti nástrojů uspořádali zajímavou akci, která se točila kolem révy, hroznů, vína a hlav.
 

 

Akce proběhla v polovině října na vinici Lampelberg u Znojma. „Pod heslem „Mějte svoji hlavu“ jsme zákazníky pozvali do vinohradu, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli práci vinaře,“ popisuje Martina Zehle z TGS. Všichni dostali kyblík a nůžky, a protože pršelo, také pláštěnku. Pro případ slunečného dne byly přichystány stylové slamáky, které bohužel zůstaly nevyužité.

 

Každý nasbíral zhruba dva kyblíky hroznů a ze sklizené úrody pak  lisoval mošt. „Bylo velmi zajímavé vyzkoušet si, co předchází tomu, než si můžeme doma dát skleničku, a jak náročná je to práce,“ říká Martina. A že se mnozí zapotili!!!


Všechno se dělalo tradičními postupy a ručně. Následovalo stáčení vína do lahví a vlastnoruční korkování.


Na závěr celé akce přišly na řadu „hlavy“ zmiňované v titulku: „Šli jsme do vinohradu, kde jsme měli vyčleněný jeden vlastní řádek s cedulkou TGS. 

 


Každý účastník pak dostal jeden stromek (ve vinařské terminologii zvaný hlava), který označil svým jménem, a má teď svůj vlastní kousek vinohradu,“ vysvětluje Martina.

 

„Z vinice budou každý čtvrtek posílat fotky, jak jednotlivé hlavy rostou. Nakonec všichni dostanou lahev vína z této úrody,“ dodává Martina Zehle.
 

 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail