Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 12/2017

Přání na poklidný, sváteční čas


Vánoce,  svátky klidu a pohody, nicméně pro každého z nás znamenají trochu něco jiného. Každá rodina je tráví jinak, jinde, každý dodržuje jiné tradice. I my bychom Vám letos rádi popřáli trochu netradičně. Nechali jsme mluvit kolegy, s nimiž se běžně do kontaktu nedostanete, kteří ale jsou nedílnou a důležitou součástkou v našem soukolí, a třeba Vás bude zajímat, co tyto svátky znamenají pro ně.


 

Dagmar Taušová, koordinátorka financí/správce vozového parku:
„Co pro mne znamenají Vánoce: Vánoce je pro mne období klidu, pohody a času stráveného se svými nejbližšími, které celý rok tak trochu zanedbávám… Hlavně bez e-mailů, pracovních telefonních hovorů a neustálého pocitu ,být ve střehu‘, to je nade vše… Snažím se vyhýbat i předvánočnímu shonu a davovému šílenství, což se mi posledních pár let díky internetovým obchodům docela daří. :-)


Co bych popřála všem našim kolegům, partnerům a spřízněným duším: v první řadě ZDRAVÍ… pro Vás všechny i Vaše nejbližší (psychické i fyzické), kousek štěstí, úspěchu a osobní spokojenosti… Abychom věděli, že jdeme tím správným směrem, :-) lásku a pohodu, protože bez toho to předchozí nemá smysl… A nakonec život, žití a bytí bez osobních, pracovních a automobilových nehod! :-)


Prostě jen to NEJ!!!! Krásné svátky i nový rok 2018!!!“
 

 

 

Jan Chrž, pomocný technolog, prototypová výroba:
„Na Vánoce se těším stále jako malý kluk, je to pro mne čas strávený s rodinou a blízkými v klidu a pohodě bez starostí všedních dnů s možností je potěšit nějakým dárkem.
Stejné prožití Vánočních svátků bych rád popřál i všem zákazníkům a kolegům z TGS.“

 

Jana Vaněčková, pracovnice expedice nástrojů:
„Všem našim zákazníkům přeji příjemné prožití vánočních svátků a do nadcházejícího roku plno radostných a úspěšných dnů. Což bych si přála současně i pro celou svoji rodinu a blízké.“
 

Martin Kratochvíl, metrolog, technologické centrum:
„Vánoce pro mne nejsou jen dárky a řízky se salátem. Znamenají pro mne zejména čas strávený s rodinou, a když už jsme u těch dárků, těším se, co moji kluci najdou pod stromečkem a s čím si budou hrát. A do nového roku? Chtěl bych popřát všem známým, neznámým, přátelům i nepřátelům, kolegům a kolegyním stejně jako našim zákazníkům pevné nervy a spoustu splněných přání.“ 
 

Jana Málková, logistka strojů:
„Cukroví, pohádky, svíčky, stromeček, dárky, prskavky, ozdoby, koledy, pohledy, jmelí, kapr, betlém, purpura, františek, radost, sníh, ticho, zadumanost…… jemně promíchat s rodinou, s přáteli vychutnávat. Přeji všem dostatek času na své blízké, klid a pohodu v tomto voňavém čase.“

 

 

 

STROJE:

Hartford má co nabídnout


 

V minulém vydání našeho newsletteru jsme krátce představili úspěšného tchajwanského výrobce portálových, horizontálních a vertikálních obráběcích center Hartford. Dnes bychom se chtěli podrobněji zastavit u řad těchto strojů.
 

 

Nejprve centra vertikální. Tato ucelená řada nabízí pojezd v ose x o rozsahu 520 až 2100 milimetrů a lineární vedení LG, MVP a S PLUS. Kluzné vedení pak zajišťují série HCMC a PRO.
 

Horizontální obráběcí centra reprezentují série MVH a HMC.


Co se portálových center týká, rozjezdy se pohybují od 2200 do 8050 milimetrů. Na přání zákazníků je lze dodat i s automatickými úhlovými hlavami. Lineární vedení najdete u série HEP a HSA, kluzné vedení je potom série SW.


Kromě těchto oblíbených a prověřených strojů se stejně jako jiní výrobci i Hartford věnuje trendu  nejaktuálnějšímu, a to automatizaci.


Společnost rovněž vyvíjí vlastní řídicí systém a neustále své technologie inovuje.


Věříme, že se máme na co těšit.

 

 

 

 

 

NÁSTROJE:

Obrábění se zákazníky

 

Další ročník je úspěšně za námi. Čeho? Přece našeho tradičního Semináře obrábění. Letos se oblíbená podzimní akce konala o něco později, a to koncem listopadu. Semináře se zúčastnilo přes osm desítek našich zákazníků z celého Česka. 
 


Průběh byl také veskrze tradiční. Úvod obstarala společná večeře v pivovaru Purkmistr v Plzni a příjemný večer jsme završili bowlingem.


Ráno se už neslo v praktickém duchu: na všechny účastníky čekala čtyři stanoviště, na nichž si mohli prohlédnout a „osahat“ řadu různých strojů a technologií.
 

 

První část se odehrávala v Mýtě. U stroje Hartford HCMC 1692 probíhalo frézování nástroji od firmy UniCut. Druhé stanoviště bylo u stroje Kitamura 4XT – kde se frézoval materiál Inconel keramickými frézami značky NTK.


Na dalším působišti jsme ukazovali seřizovací přístroj od firmy Nikken, svěráky značky Safeway, náš vlastní výdejní automat a tepelnou jednotku od společnosti Schussler.


„Poslední díl semináře se odehrával v Holoubkově, kde si účastníci prošli naši druhou budovu, zejména zázemí logistiky a navštívili společnost UniCut. Tam nahlédli přímo do výroby a poslechli si přednášku o speciálních nástrojích a jejich konstrukci,“ upřesňuje koordinátorka akce Martina Zehle.

 

 

 

 

 

 

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM:

Víte, co je postprocesor?

 

Máte a používáte obráběcí stroj? Pravděpodobně ano. A jak ho programujete? Dost možná pomocí počítačového CAM systému. Ty jsou stále četnější a dnes je využívá už většina provozovatelů CNC strojů. 
 

Takže jste možná narazili také na potíže ohledně dat.


A o co jde? Každý CAM software generuje takzvaná CL data, která jsou do velké míry univerzální a neberou v potaz „individuality“ jednotlivých strojů. Jenže každý stroj je jiný: kinematikou, specifickými funkcemi a především řídicím systémem.


Proto je potřeba vzít si pomocníka. Tím je takzvaný postprocesor, jehož prostřednictvím lze generovat data na míru konkrétnímu stroji. Zde zákazníci často narážejí na to, že je pro ně obtížné předat svému dodavateli CAM systému všechny potřebné údaje a parametry stroje, aby mohl „ušít“ dobře padnoucí postprocesor.


Jak z toho ven? S námi. Pokud si koupíte stroj u nás, rádi veškerá potřebná data definujeme a poskytneme. Pokud navíc nákup CAM vybavení teprve řešíte, můžete tuto starost nechat na nás: při nákupu stroje poradíme rovnou i s CAM, postprocesorem i nezbytným zaškolením.


A ještě jedna věc je důležitá: trvat na podpoře od dodavatele CAM softwaru i po dodání postprocesoru – je totiž pravidlem, že po startu jeho používání je nutné provést některé dodatečné uživatelské úpravy a doladění.

 

 

 

 

OCENĚNÍ:

TGS mezi stovkou nejlepších

 

Anketa, jejíž historie se začala psát už v roce 1996, letos koncem listopadu tradičně vyvrcholila ve Španělském sálu Pražského hradu. O co šlo? O vyhlášení „100 nejlepších“ roku 2017.
 

Hlavním smyslem této akce je ocenění českých firem, které jsou pov-ažovány za úspěšné. Potěšilo nás, že naše společnost se umístila ve „stovce“ těchto firem, mezi nimiž právě strojařských zástupců najdete opravdu jen poskrovnu, o to víc si umístění ceníme.

 


 

 

 

 

 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail