Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 02/2016

TGS na sněhu


Vyjeli jsme na hory … jak se říká - posílit firemního ducha. „Ředitel Pavel Diviš přišel s tím, že by rád zase po roce „vytáhl“ všechny naše zaměstnance ven. 
 

Nejen kvůli vzájemnému poznávání, protože firma se o pár nových tváří rozrostla, ale také za relaxací. Je to příležitost, kdy se výjimečně všichni vidí pohromadě, takže jsme čas využili i ke zhodnocení dosažených výsledků a nastínění toho, co nás čeká,“ vysvětluje Martin Čermák, HR manažer TGS.


A aby to nebylo tak jednoduché a pobyt byl něčím zajímavý a nevšední, vybralo vedení firmy Luční boudu. Z jednoho prostého důvodu: nedá se tam dojet autem či autobusem. „Všichni jsme tam museli vyšlápnout pěšky.
 


Čekal nás asi sedmikilometrový pochod z Pece pod Sněžkou až na hřebeny Krkonoš, na což se mnozí zpočátku netvářili úplně nadšeně. V cíli byli ale všichni rádi, že výšlap zvládli, a skutečně měli pocit zaslouženého,“ směje se Martin.
 

S programem nám pomohla specializovaná agentura. Čtvrteční dění se neslo ve znamení výcviku horských vůdců. „Zkrátka abychom přičichli k tomu, co se může na horách stát, a naučili se, jak se chovat. A také že jedinec nic nezmůže, nejlépe totiž funguje práce v týmu, stejně jako v TGS,“ uzavírá Martin.


Pokud Vás článek zaujal, podívejte se na fotky nebo video z této naší akce. 

Novinky z Apeninského poloostrova

Na český a slovenský trh konečně dorazily špičkové italské stroje. Jejich výrobce je členem strategické korporace FFG Europe, do níž dále patří Jobs, Sachman a Rambaudi.
 

 

O kom je řeč?


O italském výrobci Sigma. S jejich nabídkou rozšiřujeme naše portfolio o vysoce dynamické a přesné stroje, které ideálně doplňují už zavedené značky Kitamura a Hartford.


„Díky FFG Europe očekáváme další zvýšení kvality a zlepšení podpory strojů u zákazníků,“ říká Vladimír Tejček.

 

Co všechno v rozšířené nabídce najdete? Vedle pětiosých strojů s otočnou hlavou a integrovaným otočným stolem a pětiosých strojů s dvouosým otočným stolem to jsou také vysokorychlostní stroje s elektrovřetenem nebo vestavěným motorem. Dále jde o vřetena s přímým pohonem a vysokým krouticím momentem na vřetenu včetně tandemové varianty pro obrobky s nadstandardní délkou obrábění.

 

Rozdělení pracovního prostoru přepážkou umožní upínání v překrytých časech a dobré zprávy máme rovněž ohledně servisu. Ten budou zajišťovat naši technici za české ceny!!!
 

NÁSTROJE:Fréza, která se nebojí konkurence

 

Český výrobce stopkových nástrojů ze slinutého karbidu UniCut s.r.o. přichází se zajímavou novinkou ‒ frézou 3D JET F8660, kterou TGS distribuuje.
 

 

„Stopkové frézy pro hrubovací operace s větším objemem odebraných třísek, jako jsou například dutiny zápustek a forem, lze navrhnout dvěma způsoby. Buď pro malou hloubku záběru a velký posuv (za předpokladu frézování ve více hladinách), nebo pro maximální hloubku záběru s menším posuvem,“ říká jednatel společnosti UniCut s.r.o. Ing. Václav Diviš.


Ekonomičtější je varianta druhá: levnější údržba nástrojů, menší počet seřizování a větší minutový výkon.


A právě minimalizace výrobních nákladů je silnou stránkou frézy UniCut 3D Jet (PocketMaster). Je určená pro výrobu drážek až do hloubky ap=3D na jeden záběr, zároveň pro otevřené i uzavřené kapsy se zanořováním po šroubovici včetně obrábění boků širokých plechů obvodem frézy. Fréza o průměru 10 milimetrů stojí 1 432 Kč a na jedno naostření odfrézuje za patnáct minut asi 1 500 cm3 ve středně legované oceli.


Podívejte se na videa.

 

 

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM:

Zajímavost od Correy 

 

Tento výrobce strojů už několik let úspěšně používá zajímavé a unikátní řešení polohování a aretace frézovacích hlav. 

 

Obecně mají hlavy indexované pomocí Hirthova ozubení omezené možnosti polohování. Často jde o rozlišení 1 nebo 2,5 stupně. To zákazníkům nevyhovuje a sahají po hlavách aretovaných pomocí třecí brzdy. V takovém případě lze dosáhnout kroku polohování menšího než 1 stupeň.


Problém je ale s nižším momentem aretace, tuhostí a tedy s dosažením nižšího výkonu či znemožnění použití dlouhých nástrojů.


A tady přichází Correa se svými dvouosými hlavami. Kromě toho, že je firma sama vyrábí a jsou tedy navržené přesně k jejím strojům, vynikají tuhostí a schopností dokonale přenášet řezný výkon. Zcela unikátní je pak systém aretace pomocí dvou párů Hirthova ozubení pro každou osu. Tímto systémem lze dosáhnout polohování po 0,02 stupně. Correa má na toto řešení celosvětový patent.


Kromě toho je konstrukce hlavy provedena tak, aby bylo možné hlavu provozovat ve výkonu S1 (až 52 kW, 6000 ot/min, 1300 Nm) bez omezení 24 hodin denně.


Za jednu z hlavních výhod je považováno i to, že výrobce stroje je zároveň výrobcem hlavy. I u takovýchto hlav s mechanickou aretací může dojít k poškození či nehodě nebo jejich životnost jednoduše skončí. Correa je na servis dokonale vybavená, skladuje náhradní díly a má několik zkušebních stolic pro testování a měření.
 

Podívejte se na video

LIDÉ:Z Madeiry do Holoubkova
 


Jak se Portugalec ocitne v Česku a konkrétně v TGS? Přečtěte si příběh našeho zaměstnance z Madeiry, Leandra De Jesuse.

 

„Už v mládí jsem se přestěhoval do Anglie, studoval jsem jazyk a počítače. Na ostrovech jsem strávil asi deset let, pracoval jsem v zákaznických službách, v IT i jako manažer. Ještě za kanálem jsem potkal skvělou Češku, která je dnes mou manželkou.


V září 2009 jsme se přestěhovali do Plzně, kde jsme byli asi rok. Já měl v té době práci v Praze a denní dojíždění bylo náročné. Hledali jsme proto bydlení tak říkajíc na půl cesty. Nakonec jsme zakotvili v příjemném domě v Mýtě, kde už bydlíme šestým rokem.


A jak jsem se dostal do TGS? Kamarád mi řekl, že firma má také mezinárodní dealery, a tak jsem jim poslal životopis a věřil, že by se jim mé jazykové a komunikační dovednosti i zkušenosti mohly hodit.
No a teď je to půl roku, co v TGS pracuji jako projektový manažer.


Líbí se mi, že firma má jasnou vizi do budoucna, i to, jak se mnou jednají. Od začátku mě přijali s otevřenou náručí, pomáhají mi  zapadnout do týmu a nikdo neodmítne zodpovědět mé otázky či opravit mou zdaleka ne dokonalou češtinu. Děkuju, že jste mě vzali na palubu,“ uzavírá své vyprávění Leandro.
 

 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail