Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 04/2016

Jsme v Czech Top 100


Víte, co je Czech Top 100? Asi ano! Jedná se o žebříček nejlepších firem v Česku, který je vyhlašován už více než dvacet let. 
 


Dá se říct, že ten, kdo toto ocenění získá, se může oficiálně považovat za úspěšného. A jde skutečně o objektivní hodnocení. Firmy v Czech Top 100 se neposuzují samy, nýbrž prostřednictvím nejrůznějších komisí nezávislých hodnotitelů z řad manažerů, analytiků, akademiků a představitelů státu.


Při hodnocení nejde až tolik o ekonomické výsledky, ale spíš o to, jak se firmy na trhu projevují a prosazují, zda inovují a jak se chovají k veřejnosti nebo i k charitě.


 


A letos jsme mezi nejúspěšnějšími českými společnostmi i my!


Během slavnostního oběda v Obecním domě dne 7. dubna, kde se zároveň vyhlašovaly nejobdivovanější firmy na našem trhu, jsme obdrželi čestnou plaketu a ocenění „Úspěšná firma“ za podporu řemesel a kreativní práce s materiálem.


„Strojařina je klasický obor, je to černé řemeslo a tak trochu jsme na ni zapomněli. Ale nestagnuje, vyvíjí se, jen bohužel není v dnešní době dostatečně sexy. Moderní strojařina je něco jako počítačová hra, ale s reálnými výsledky. A rodí se vám to přímo pod rukama,“ říká ředitel TGS Pavel Diviš.Podívejte se na reportáž z akce Czech TOP 100 zde

 

LIDÉ:Jak to chodí v logistice
 


Přivézt, odvézt, vyřídit, zajistit, postarat se – to vše je logistika. Všichni víme, o co jde, ale víme vlastně, jaký je každodenní chleba lidí starajících se o přepravu, nákup a prodej? Takhle to chodí v TGS.

 

V oddělení logistiky nástrojů pracuje na stejné pozici šest logistek.


„Naší hlavní činností je vyřizování požadavků zákazníků a našich obchodních zástupců. Máme rozdělené své zákazníky podle regionů a k nim přidělené jednotlivé obchodní zástupce,“ říká Jitka Nováková.
 

Každá z dam má na starosti také své dodavatele, většinou tři nebo čtyři. Jde hlavně o zahraniční firmy, nejvíc jich je z Německa, Švýcarska a Itálie, další například ze Spojených států či Tchaj-wanu.
 

A jak vypadá celý proces? Logistky si na základě požadavků a objednávek od zákazníků vyžádají dodací termíny, zadají je do interního systému a zboží objednají; když nástroje dorazí, je nutné zboží zkontrolovat a naskladnit. Pak už mohou jednotlivé objednávky našich zákazníků putovat dál do světa.
 

„V TGS jsem od roku 2002. Líbí se mi, že pracuji v české firmě, která má konkrétního majitele, kterého všichni známe, jsem v příjemném prostředí, ale hlavně v kolektivu, kde si umíme pomoct a poradit. Ale taky se zasmát a zazpívat si, když zrovna venku prší,“ usmívá se Jitka.

 

SERVIS:


Kupujete stroj?Víte, jak vlastně probíhá instalace stroje a co všechno obnáší? Pojďme se podívat do Pražské strojírny kam TGS dodala další stroj, tentokrát model Correanayak HVM-65, který musel splňovat požadavky pro výrobu kolejových těles.


 

 

 

“Stroj dodáváme s kompletní službou ‘na klíč’, tedy i s instalací,“ vysvětluje manažer servisu Martin Kalčík. Tedy včetně základu pod stroj, který má rozměry asi patnáct krát osm metrů.


Jedná se o betonový kvádr, v němž jsou rozmístěny takzvané kapsy pro ukotvení stroje. 


„Museli jsme vybagrovat velmi rozměrnou jámu, poté odizolovat okolní podlahu, a až pak bylo možné vylít betonový základ, na kterém mohla až po měsíci zrání začít instalace stroje. Ten přivezli španělští kolegové z výrobního závodu ve třech kamionech,“ popisuje Martin.


Precizně umístit takovou váhu není jen tak, byl k tomu potřeba stotunový jeřáb a šikovné ruce jeřábníka.

 

A může začít vlastní instalace: stroj se geometricky ustaví do vodorovné roviny a zalije se hmotou, která ho skálopevně ukotví k základu. Následuje oživení, vychytání případných chyb a nastavení softwaru. Celý tento proces většinou zabere několik týdnů.
 

Po pár měsících příprav a přesné práce všech zúčastněných zástupců jednotlivých profesí už nic nebrání používání stroje k jeho účelu.

 

NOVINKY:

Co nového na jaře
 


Jako každé jaro i letos tu máme několik zajímavých novinek!

 

Jistě netrpělivě čekáte, s čím přichází společnost D’Andrea - nabízíme časově omezené snížení cen nejen u řady přesných vyvrtávacích hlav TRM, ale hlavně u nové digitální řady precizních hlav TR-E včetně kitů s příslušenstvím.


Podpora se týká i rozšíření o velikosti TR- ELLETRA 63 a 80. Nejvyšší přidanou hodnotou řady digitálních TR-E je bezesporu eliminace chyb obsluhy a daleko vyšší komfort a preciznost seřizování rozměrů vyvrtávaných otvorů.


Společnost UniCut přichází s novým a rozšířeným katalogem monolitických SK nástrojů: najdete tam třeba oblíbenou a dnes už referenční řadu univerzálních nástrojů F86 nebo nepřekonatelnou frézu PocketMaster F8660 na maximálně efektivní výrobu kapes v obrobcích.


V dubnu uvádíme novou jakost materiálu destiček CEM35P u VBD XNGX090608TR19 pro ekonomickou rohovou frézu F1500 se šestibřitou destičkou představenou vloni.


Nový materiál překonává dřívější jakost CEP25C ve všech směrech a přináší zlepšení trvanlivosti ostří zejména u materiálů jako nerez nebo titan a jeho slitiny.

 

 

STROJE:

Jak na nízkonákladové zakázky
 

 

Osvědčené řešení zakázek na obrábění velkých sérií pro automobilový či letecký průmysl? Stává se minulostí. 

Dnes výrobci musejí hodně přemýšlet a hledat v nákladech na obrábění úspory. Jen tak si zákazníka udrží a mohou investovat do nového vybavení.
 

Jeden tip, jak na to:

Používat malé CNC soustruhy s nožovými držáky bez nutnosti otáčení nástrojové revolverové hlavy. Zkracují se výrobní časy a jednoduchost strojů snižuje výskyt závad. Stroje jsou levnější a rychle si „na sebe vydělají“. 


Není nutné zdlouhavě seřizovat nástroje a lze použít speciální desky pro držáky nástrojů. Co obrobek, to předseřízená deska s držáky. Na stroji je možné pracovat jak při chlazení řezným olejem, tak chladicí ekologickou kapalinou.


Stroje jsou doporučovány pro využití ve více-strojové výrobě a jsou běžně dodávány včetně 3metrových podavačů tyčového materiálu. Zastavěný prostor při dobře uspořádaném umístění strojů je minimální: výška není omezující ani při postavení stroje do dílny takzvaného garážového typu.

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail