Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 04/2018

Osobní údaje v bezpečí

 

Milí zákazníci, obchodní partneři,


jistě víte, že 25. 5. vstoupí v platnost tzv. GDPR. Tato anglická zkratka v překladu znamená „Obecné nařízení o ochraně osobních údajů“ a jako nová revoluční legislativa EU má výrazně zvýšit ochranu osobních dat všech občanů.


Cílem tohoto nařízení je hájit Vaše práva proti neoprávněnému zacházení s Vašimi daty. Vzhledem k tomu, že ctíme pravidla a i my se tímto nařízením chceme a budeme řídit, 

 

 


tak pokud máte zájem nadále dostávat pravidelně náš měsíční elektronický newsletter, prosím vyplňte potřebný formulář a pošlete nám jej zpět naskenovaný na náš email: tgs@tgs.cz.


Poté Vás rádi budeme nadále zásobovat našimi novinkami.
Jinak Vám přejeme krásný začátek jara!


Tým TGS

 

 
STROJE:

Italské stroje míří do PelhřimovaAgrostroj, který ve své výrobě využívá na 130 CNC obráběcích strojů, se rozhodl, že omladí svou stávající obrobnu. Vypsal tedy výběrové řízení na deset CNC soustružnických center s mottem „Nehledáme pouze dodavatele strojů, ale spolehlivého partnera“, se kterým bude schopen zdokonalovat svoji výrobu a odolávat tak neustále zvyšujícímu se tlaku ze strany odběratelů. 

 


To je pro Agrostroj klíč k budoucímu úspěchu, protože se pohybuje v extralize světových značek, jako je John Deer, Mann… a ty se nekamarádí jen tak s někým.


Nás velmi těší, že se nám podařilo uspět v soutěži, kde nešlo jen o obnovu výrobní kapacity, ale o posunutí výrobních schopností směrem k efektivitě výroby, pružnosti celého procesu. Prostě pracoviště, které umožňuje rychle reagovat na zakázkový tok a jeho změny. Agrostroj totiž zpracovává ročně přes 60 tisíc tun oceli, což je tak obrovský materiálový tok celou fabrikou, že jednotlivá pracoviště spolu musejí ladit jako orchestr.  
 

To je přesně to, co české strojírenství potřebuje. Je totiž tvořeno převážně zakázkovou výrobou, která na dodavatele klade nároky, ale neposkytuje záruky. Technické schopnosti dodavatelů musejí obsahovat možnost produkt technicky posouvat, zvyšovat přidanou hodnotu, kterou do dílu vnášíme, ale zároveň zůstat flexibilní a předvídat, jaký požadavek bude rozhodující pro výrobu do budoucna a na něj se zaměřit. Dodavatel musí umět nabídnout chytrá technická řešení obsahující možnost posouvat se dál.


A že volba padla na TGS, je pro nás o to cennější, jelikož jsme uspěli v konkurenci světových značek a výrobců strojů, kteří mají v Česku přímé zastoupení.

 


 

 

Jaké byly naše hlavní trumfy? Technické zpracování strojů, rodinné zázemí firmy Biglia a její jasná představa o budoucnosti pod vládou nastupující generace rodinného vedení či dobrá kontrola výrobního procesu, který je co do kvality totožný s předními světovými výrobci.


Svou roli jistě sehrálo i zázemí TGS jako výhradního prodejce těchto italských strojů u nás a na Slovensku — a to včetně silného servisu.


Do Agrostroje poputují stroje řad B1250Y, B565Y a B465T2Y. První „vlaštovku“ si na přelomu ledna a února převzali jeho zástupci přímo v Itálii. Další stroje budou následovat a my věříme, že díky zkušenostem, kvalitě, spolehlivosti a zázemí jsme nejen pro Agrostroj tím pravým partnerem.

 

 

 


 

 
NÁSTROJE:

Česky mluvící bruska zaujala

 

 

O italské značce Cuoghi jste už nejspíš slyšeli. Zabývá se výrobou mechanických i CNC ostřiček rotačních nástrojů. Za dobu své existence poslala do světa více než třináct tisíc ostřiček, z nichž přes šest desítek našlo svůj domov a pracovní uplatnění v Česku a na Slovensku.
 


V naší nabídce najdete ostřičky řady APE, MICRA a CNC. A právě z této poslední modelové řady představili Italové na loňském veletrhu EMO novinku, čtyřosé CNC ostřičky MAC20 a MAC26.


Letos v lednu jsme s nimi seznámili své obchodní zástupce a koncem února proběhl workshop pro naše zákazníky.


Na něm se mohli blíže seznámit s modelem MAC26, který viděli i v praxi: přebrousili jsme na něm nástroje, které si na seminář sami přivezli.


Jednou ze zajímavostí je software těchto strojů přeložený do češtiny, což obsluha jistě ocení.


Máte-li o výrobky značky Cuoghi zájem, neváhejte se nám ozvat, prodej už běží.


 

 

 

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM:

Hartford představil nový stroj  

 

Je stabilní, velice přesný, rychlý a účinný. Seznamte se: Hartford S-PLUS, dynamický stroj pro tvarové díly. Jeho tuhé jednodílné lůžko monolitní konstrukce a široká sloupová základna jsou silně zesíleny, což brání kroucení a zkreslení při působení většiny řezných sil. 

 

Díky jemné meehanitové litině vyniká stroj i v tlumení.


Vedle zajímavého designu stojí za zmínku rovněž vysoce efektivní separace oleje a tekutin, která je zabudovaná do konstrukce odlitku, čímž brání znehodnocení řezné kapaliny.


Jednodílné provedení odlitku navíc podporuje integrovaný odvod třísek.


V neposlední řadě vyniká Hartford S-PLUS těžkým a přesným lineárním vedením: to na třech osách poskytuje stabilitu a těžké obrábění.


Při vysokých rychlostech navíc významně zlepšuje účinnost. Rychlost posuvu v osách x a y je až čtyřicet metrů za minutu, u osy z to je třicet metrů za minutu.

 

 

 

 

 

LIDÉ:


Obchody jako góly


 

Prodává nástroje a hraje hokej. Dnes už především pro radost a „k vyrobení žízně“, dříve však toto pravé křídlo puk po ledu prohánělo na vysoké úrovni. Václav Petr, náš obchodní zástupce pro východní Čechy.

Tři roky pracoval na CNC frézce ve výrobě vstřikovacích forem. Pak ho zaujal obchod a práce s lidmi a „přehodil výhybku“: začínal ve školství, kde prodával výpočetní techniku, v roce 2014 přišla nabídka od TGS.
 

„Jsem velmi spokojený, že jsem ji přijal. Jsem neustále v pohybu, pracuji s lidmi, objíždím zákazníky a každý den je pro mne jiný. Ta rozmanitost mě baví právě jako v hokeji,“ vypráví.


Na brusle s hokejkou v ruce se poprvé postavil ve čtyřech letech a poctivý trénink a talent nesly ovoce: v mládežnických kategoriích působil v Hradci Králové, s nímž získal titul v První národní lize. Jako junior se představil i v extralize za Mountfield Hradec Králové.


„Dnes hraju za HC Wikov Hronov už takříkajíc po večerech. Jedná se o krajskou ligu, na led se podívám čtyřikrát za týden: dva dny trénujeme, dva dny hrajeme zápasy,“ popisuje a dodává, že východočeský krajský hokej je na celkem vysoké úrovni, pravidelně tam lze vídat slavná extraligová jména jako Václav Pletka nebo v minulosti Radovan Biegl, Stanislav Procházka či Jiří Malinský.
 

Václav Petr nachází i spojnici mezi sportem a svou prací: „Hokej mě naučil touze po vítězství, dal mi vytrvalost a tah na branku. A jak s nadsázkou říkám, uzavřít dobrý a povedený obchod je podobné zadostiučinění jako vstřelit gól ve vypjatém zápasu.“

 

 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail