Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 5/2017

I při práci relaxaci aneb je libo cappuccino?


Víte, co je u nás v showroomu nového? To takhle jdete mezi stroji a najednou zjistíte, že jeden z nich dokáže něco, co ostatní neumějí. 
 


Uvaří Vám třeba kávu a vůbec poskytne zázemí na chvilku odpočinku nebo pro obchodní jednání. Když jsme novinku chystali, nechtěli jsme obyčejný kout s kávovarem a pár židlemi, tak jsme se rozhodli, že vytvoříme něco neotřelého a originálního.


A protože s radostí vždy dostojíme svému mottu „Dáváme plánům život“, s nadšením jsme se do toho pustili. Co všechno to obnášelo? Zhruba dva měsíce jsme s odborníky z ČVUT vytvářeli designový návrh konstrukce, technik pak vytvořil výkresy každého jednotlivého kusu ocelového nosného rámu a plechů, které jsme pak uvedli v život.


 


Zhruba měsíc jsme s architektem ladili interiér a další měsíc trvaly stavební práce uvnitř. Výsledkem je tedy kuchyňka osobitého charakteru, připomínající zásuvný modul kosmické lodi, přitom zvenčí vypadá opravdu jako jeden z mnoha našich obráběcích strojů.


Jedním z dalších hlavních důvodů, proč jsme si kuchyňku vymysleli, je i to, že je blízko všem kolegům pracujícím se stroji. Aby i ve špinavých montérkách měli možnost se občerstvit a odpočinout si v tak zajímavém až luxusním prostředí a nemuseli se bát, že něco zašpiní, protože na to je interiér připraven.


Kuchyňka je navíc mobilní, takže si ji můžeme jeřábem přesunout na jakoukoli stranu haly. Tudíž pokud pojedete kolem, stavte se na kafe, ta mašina to zvládne a uvidíte zase něco, co jste ještě nikde neviděli! smiley

STROJE:

Proč si vybrat Španěly

 

Značku Correa jistě dobře znáte, přesto bychom k nim rádi nasměrovali Vaši pozornost zrekapitulováním několika hlavních výhod a přínosů, které tyto tradiční španělské stroje nabízejí.

 

Correa je lídrem nejen domácího, ale také světového trhu. Od svého vzniku v roce 1947 na celém světě nainstalovala přes tisíc strojů. Mezi hlavní přednosti patří robustní frézovací hlavy nebo flexibilita hrubování a dokončovacích prací.


Stroje vynikají rovněž vysokou spolehlivostí, díky níž na ně můžeme poskytovat pětiletou záruku.


Zákazníci oceňují také velkou odolnost strojů Correa. Ty jsou konstruovány a vyrobeny tak, aby neúnavně den za dnem a směnu za směnou pracovaly dlouhé desítky let.
 

V neposlední řadě musíme zmínit také vysokou přesnost těchto strojů, které jsou velice stabilní a udržují hodnoty geometrie po skutečně dlouhou dobu.

 

 

 

 

 

 

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM:

Předvedeme, vybereme, připravíme
 


Hledáte ten nejvhodnější stroj a nechcete kupovat příslovečného zajíce v pytli? Pak se stavte!. Stroje Vám totiž předvedeme přímo v akci.
 

 

V naší hale můžete vidět třeba pětiosý portál Hartford, stroj Kitamura v konfiguraci se 4+1 osou a tříosá frézovací centra značky Hartford. O řízení strojů se starají systémy Fanuc, Heidenhain a Arumatic.


Výhodou je také to, že v závislosti na aktuálních přáních obchodníků máme vždy skladem několik soustružnických i frézařských strojů.
 

 

Jak tedy celý proces probíhá? Vyslechneme si požadavky zákazníka, podíváme se na výkres a po podrobnějším rozhovoru vytipujeme vhodný stroj.
 

Objednáme také příslušné nástroje z naší nabídky, stroj naprogramujeme a společně se zákazníkem nakonec odladíme i výrobu jednotlivých dílů.


Klient si tak odváží kompletně seřízený stroj. Zaškolení obsluhy může proběhnout v jeho nebo našich prostorách.


Nemusíte ale stroj rovnou kupovat – jsme připraveni i na otestování jedné operace. Vyzkoušet si můžete celý stroj nebo jen jeden nástroj.


Za zmínku stojí ještě školení a doškolování na našich skladových strojích: během dvou- nebo třídenních kurzů nabízíme praktické ukázky programování, soustružení i frézování.

 


 

 
NÁSTROJE:

Do oceli nově

Zpracováváte nerezové oceli? Pokud ano, máme pro Vás zajímavou nabídku: závitníky Z.70 od DC Swiss. Loňský průzkum trhu zaměřený na obrábění nerezových slitin ukázal, že největší prostor pro zlepšování máme právě v závitování.

 

Nově tak v naší nabídce najdete strojní závitníky spojující hned několik klíčových vlastností, které z průzkumu vzešly jako nejžádanější. Jedná se především o:

• možnost závitování ve vyložení až 3xD,
• delší životnost nástroje díky materiálu PM,
• speciální geometrii bránící tvorbě studeného svaru, který při obrábění nerezových slitin bývá velmi velkým problémem,
• speciální řeznou geometrii a tvar drážky pro ideální kontrolu odvodu třísek,
• geometrii ostří umožňující použití závitníků v závitových pouzdrech i v synchro držácích.


Nové závitníky DC Swiss se vyrábějí ve všech základních normách závitů od standardních metrických, jemných metrických až po palcové. Jsou schopné závitovat v materiálech s pevností v tahu až do 1150 N/mm2, v metrickém provedení navíc nabízejí i středové chlazení pro zvýšení životnosti a lepší odvod třísek.

 

 

 

 

BRAINIAC:

Zapomeňte na akvalung
 


Chtěli byste dýchat pod vodou? Možná není daleko doba, kdy to půjde. Vědci z Jihodánské univerzity zkoumají syntetické krystalické materiály, které dokážou pohltit a uchovat kyslík. 

 

A to v tak vysokých koncentracích, že pouhý kyblík těchto krystalů „vysaje“ veškerý kyslík v běžně velké místnosti. Výhodou je rovněž schopnost kyslík řízeně uvolňovat, což by šlo využít právě k dýchání pod vodou.

 

Materiál funguje zároveň jako senzor i jako kyslíkové úložiště. Lze ho tedy využít k vázání, skladování a transportu – jako jakýsi pevný umělý hemoglobin.


Různě strukturovaný materiál dokáže vázat a uvolňovat kyslík různou rychlostí, což by se dalo využít k regulaci dávkování kyslíku v palivových článcích nebo k dodávání čistého kyslíku přímo ze vzduchu – například pacientům, kteří dnes potřebují velké, těžké a drahé přístroje.


Ještě zajímavější je, že tento materiál bude možné použít v zařízení, jež absorbuje kyslík z vody. Pouhých několik krystalů vystačí na jeden nádech. Potápěči by tak nemuseli mít pod vodu dýchací přístroje a vystačili by si právě jen s těmi několika krystaly.
 

 

 

Krystalický materiál mění barvu, když absorbuje a uvolňuje kyslík: v případě, kdy je saturovaný, zčerná, pokud kyslík uvolní, zbarví se dorůžova. | Foto: Jihodánská univerzita


 

 
 
  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail