Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 07/2015

Zákaznický den v TGS


Ve středu 20. května uspořádala společnost TGS seminář obrábění se zaměřením na monolitní nástroje UniCut a Hitachi. „Byl to vlastně zákaznický den pro lidi z výroby, technology, mistry, prostě pro ty, kteří mají u našich zákazníků na starosti obrábění,“ vysvětluje Lubomír Dočekal, regionální manažer prodeje nástrojů.


Akce v Holoubkově, kde má TGS výrobní závod, se zaměřovala hlavně na firmy z Moravy, proto byla dvoudenní.


„První večer jsme účastníky pozvali k prohlídce plzeňského pivovaru Purkmistr, kde také  strávili noc. Druhý den pak proběhla samotná akce rozdělená do několika částí. 


Jednou byly ukázky samotného obrábění na strojích pomocí našich nástrojů, druhou představení našeho výdejního automatu, seřizovacího přístroje a svěráků. Poslední sekcí byla prohlídka naší nástrojárny a krátká prezentace jejich produktů od Ing. Václava Diviše,“ vysvětluje Lubomír Dočekal.


O účastníky se staral tým šesti moravských obchodníků a čtyř techniků společnosti TGS. „Přijelo dvaadvacet našich zákazníků z Moravy a akci si podle všeho velmi užili,“ uzavírá Lubomír Dočekal. 


Věříme, že na akce tohoto druhu budeme moci postupně pozvat všechny naše zákazníky.
 

 

 

TGS se dělí na tři


Společnost TGS se od 1. července oborově rozdělila na tři menší celky. Trh se mění a firma musí jít víc do hloubky. Cílem je také dosažení určitého know-how a kvality jednotlivých sekcí, což pak pro TGS jako celek bude znamenat zkvalitnění služeb.


„Slibujeme si, že rozdělením dokážeme jednotlivé úkoly přesněji specifikovat, konkrétněji zadat, a tím dosáhneme profesionality v určitém úžeji definovaném segmentu,“ říká ředitel TGS Pavel Diviš.


Firma bude fungovat ve třech společnostech, z nichž dvě vznikají nově. Prodej nástrojů nadále patří pod TGS nástroje – stroje – technologické služby spol. s r. o.


Nově vznikla firma TGS obráběcí stroje s. r. o. – ta má na starosti prodej strojů, včetně nástrojového pokrytí všech hlavních obráběcích operací v několika cenových hladinách.


Třetí, staronovou, věcí je, že Oddělení servisu přechází pod Technologické centrum obrábění s. r. o. To se bude starat o veškeré služby spojené s obráběním, od programování a konstrukčních činností přes dodávání doplňkových zařízení pro obráběcí stroje až po robotizaci.


Tyto tři části se stávají samostatnými firmami, ale administrativně i personálně zůstávají pod „velkou“ TGS. „Lidé zůstávají stejní, také logo, pro klienty se změní jen to, že uvidí, jak se TGS posouvá vpřed,“ dodává Pavel Diviš.

 

 

NOVINKY:

Co je Arumatik pozpátku?

 

Šipan ot uktápzop. Ne, nezbláznili jsme se. Jen jsme si s větou pohráli podobně, jako to udělali inženýři japonského výrobce CNC vertikálních, horizontálních a pětiosých center.
 


O co jde? Stroje Kitamura byly doteď vybaveny řídícím systémem Fanuc. Japonci se rozhodli zavést svůj vlastní systém ARUMATIK, jenž vychází ze systému Mitsubishi a od Kitamury dostal nové funkce.


Specialisté z TGS tuto novinku už ovládají také: japonský technik Egawa na nový řídící systém holoubkovské technology zaškolil.

 


Jaké má systém Arumatik výhody?

Řídící systém má 19palcový grafický dotykový displej s ikonami a pracuje pod Windows, výrobce si tak může nahrát jakýkoli potřebný software, např. aplikace na měření sondou či na tří- až pětiosé obrábění. Lze individuálně nastavit plán údržby pro jednotlivé stroje, jejichž kompletní výkresy má uložené a je možné kdykoli je zobrazit.
 

V pracovním prostoru stroje mohou být až čtyři kamery, tak lze výrobní proces sledovat na dálku. Stroj také lze připojit do wi-fi sítě a ovládat ho přes počítač či tablet. V neposlední řadě je možné nastavit maximální zatížení os a vřetene pro konkrétní obrábění, čímž se zamezí poškození nástroje i stroje.

 
NÁSTROJE:
  Fréza F8300 neboli ExtraCut

 


Tato monolitní tvrdokovová rohová fréza byla vyvinuta pro obrábění automatových a potravinářských nerezových ocelí, ale i hůře obrobitelných exotických materiálů.
 


Využívá kvalitní roubík s vnitřním chlazením: oproti konvenčním nástrojům odvádí daleko víc nežádoucího tepla a třísek z místa řezu. Díky tomu frézy ExtraCut vykazují výrazně vyšší životnost než běžné nástroje.
 

​Fréza F8300 ExtraCut má jako jediná svého druhu na českém trhu geometrii optimalizovanou na nerezové materiály, vnitřní chlazení a nerovnoměrně rozdělenou šroubovici s úhlem stoupání 40°, respektive 42°. 
 


 

Díky ostré geometrii a chlazení lze frézu použít také na měkké automatové a konstrukční oceli a slitiny hliníku. Fréza je potažena PVD povlakem. Všechny skladové frézy ExtraCut nabízíme v provedení s upínací ploškou weldon.


Jsme výrobci nejen těchto tvrdokovových fréz, a tak nabízíme svým zákazníkům možnost výroby nástrojů v jakékoli modifikaci. Potřebujete nestandardní rohové sražení či rádius, pozměněnou délku, průměr či odlehčení nástroje? Pro nás to je záležitost několika dní.
 

 

ZAJÍMAVOSTI:TGS zastupuje italskou špičku

 

Společnost TGS už dlouhé roky spolupracuje s předním světovým výrobcem NC vyvrtávacích a soustružnických hlav, firmou D’ANDREA sídlící v Lainate nedaleko Milána. Toto partnerství se začátkem letošního roku podařilo posunout na další úroveň.TGS totiž získala výhradní zastoupení pro český a slovenský trh. Nejde jen o dodávku hlavy, ale také o návrh technologie, časovou studii či posouzení možností implementace do stroje.


Portfolio nabízených hlav zahrnuje jak řešení pro obráběcí centra (hlavy pro automatickou výměnu TA-CENTER), tak pro střední a velké obráběcí stroje (hlavy typu U-TRONIC).


Hlavy D’ANDREA vynikající vysokou přesností polohování a vymezením vůlí rozšiřují technologické možnosti frézovacích strojů. 

Jde především o soustružení přesných děr, rádiusů a komplexních profilů, ale také o řezání závitů bez nutnosti přepínat dílec na soustruhy, případně na karusely.
 


Pokud zvažujete rozšíření technologických možností stávajícího strojního vybavení nebo přemítáte o nákupu stroje nového, rádi vám navrhneme hlavu dle požadované technologie.


 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail