Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 07/2016

Máme ji!


Vyšlo to! Doufali jsme, věřili jsme, těšili jsme se a představovali si, jaké by to bylo, kdyby… A tenhle důležitý a dá se říci přelomový okamžik pro celé TGS se stal skutečností.
 


Co se přihodilo? Nic menšího než to, že jsme získali cenu „Brainiac za inovaci ve strojírenství“ v rámci ankety Czech Top 100. 


Na slavnostním vyhlášení, které proběhlo 16. června ve Španělském sále Pražského hradu, za účasti osobností jako je Miloš Zeman, Lubomír Zaorálek, Karla Šlechtová či Richard Brabec převzal ocenění ředitel společnosti Pavel Diviš.


 


Cenu jsme získali za náš unikátní produkt, frézu PocketMaster. Ta přináší velmi hospodárné frézování hlubokých vybrání, které by standardní fréza musela obrábět přinejmenším nadvakrát. Tím se zlepšuje využití celé frézy a oprávněně patří k nejvýkonnějším nástrojům na trhu. 

 

Rozhodnutí poroty si vážíme a za tento historický okamžik jsme  vděční, byť si dobře uvědomujeme, že fréza vyhrála zaslouženě. Jedná se totiž o vynikající a inovativní výrobek, který si již na trhu našel pevné místo i spokojené zákazníky.


A pokud jste nám také drželi palce – děkujeme Vám za podporu!

 


 

Levnější destičky, nové závitníky
 

 

Červencové dobré zprávy z oblasti prodeje nástrojů se týkají snížení ceny a zjednodušení ceníku velmi oblíbené a komerčně úspěšné řady fréz AHU od HITACHI. 

 

U destiček JDMT velikosti 10 i 15 zlevňujeme, a to významněji u nových materiálů řad JP, JS a JM. Ty dosahují nejen výborné produktivity obrábění, ale i  vynikajícího poměru cena–výkon.


Všechny řady AHU destiček jsou podpořeny mimořádnou kvalitou a navíc příznivou cenou těles fréz.


Další zajímavá změna přichází z oblasti tvářecích závitníků. Pro jejich všestrannost a spolehlivost jsou stále oblíbenější, což vede k větší konkurenci dodavatelů a stálému vylepšování nabídky.


Už loňská úspěšná novinka v našem sortimentu - řada tvářecích závitníků ZT20 - pokračuje po svém uvedení ve vývoji.


Přecházíme na materiál PM-HSS a přidáváme závitníky v toleranci 6GX; to vše v nové inovované řadě ZT50, kterou najdete v připravované edici “Katalog nástrojů TGS”.
 

Do třetice novinka v upínacích systémech, tentokrát od německého dodavatele WTE. Přinášíme zcela nový HPH 3°MULTI - přesný hydraulický upínač nástrojů od průměru 3 mm.

 

Ten nabízí obdobně velké těleso jako oblíbené tepelné upínače, které však v těchto rozměrech nejsou úplně funkční. Řada Comp-R podporuje využití výstružníků a Volume Shrink pro náročné hrubovací aplikace.

 

 

 

 

STROJE:

Nový Polygim MINI88 s protivřetenem 

 

Už několik let se úspěšně prodává CNC soustruh Polygim MINI88. 

 

Postupně nahrazuje přesluhující vačkové automaty, které mimo jiné vyžadují při obrábění chlazení řezným olejem. S tím bohužel souvisí nutnost udržovat okolí stroje proti uklouznutí a následné odmašťování dílů. Řada MINI88 se ukázala jako produktivnější - využívá řezné nástroje v řezných parametrech pro ně optimálních.


Často jsme se setkávali i s potížemi při dokončení obrobení požadovaných dílů po úpichu jako je sražení hrany, začištění povrchu po úpichu nebo dokončení otvorů z protistrany.


Stroj MINI88 s protivřetenem tento problém řeší. Nabízí jednodušší manipulaci s obrobkem, zvyšuje produktivitu obrábění, šetří manipulační prostory a především umožňuje volit mezi chlazením kapalinou či olejem.


Stroj je vhodný pro vícestrojovou obsluhu a může pracovat v plně automatickém cyklu. Proto disponuje odebíráním dílů pomocí pneumatické lopatky, vyhazovačem dílů z protivřetena nebo spolehlivou synchronizací vřetena a protivřetena při přebírání obráběného dílu.

 

Běžný je dlouhý, třímetrový podavač tyčí. Orientovaný stop vřetena umožní i využívání robotů na zakládání tvarově složitých malých obrobků.


Prodejní úspěch má na svědomí hlavně příznivý poměr mezi užitnými parametry a pořizovací cenou. Od srpna bude stroj v našem showroomu v nových prostorách haly v Mýtě - rádi Vám ho předvedeme v řezu, přijďte nás navštívit!!!

 

 

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM:

 

 

Generálky od TGS
 


Každá technika potřebuje údržbu a tato zásada platí i pro stroje. Jednou za čas přijde chvíle, kdy stroj vyžaduje opravu poněkud zásadnějšího charakteru. 

 

Někdo problém řeší tak, že starší techniku prostě vyřadí a koupí novou. Tato varianta ale není pro každého. Důvodem může být nedostatek financí na nový stroj nebo skutečnost, že ten starý prostě dobře slouží a hodí se pro konkrétní využití.
 

Pro tento případ nabízíme řešení ve formě generálních oprav a modernizací strojů. Akce neprobíhá u zákazníka, ale přímo v zázemí TGS. Stroj demontujeme, odvezeme k nám, kde jej kompletně rozebereme, vyměníme poškozené komponenty a vše zase smontujeme dohromady.


Často je nutné zasáhnout i do konstrukce stroje a upravit některé části – třeba znovu přebrousit vodicí plochy a provést zaškrábání.

 

Kromě perfektní funkčnosti, získání původních parametrů přesnosti a spolehlivosti má tento úkon další pozitivní efekt. Stroj po opravě totiž také dobře vypadá - společně s mechanickou stránkou věci zrenovujeme i krytování včetně laku.


Podobně rozsáhlé opravy strojů vyžadují velké zkušenosti, odborné znalosti a know-how. Tím vším disponujeme a o Váš stroj se rádi postaráme.


 

 

 

EXTERNÍ ZPRAVODAJ:


Zachráněné sbírkyV minulém článku o Tchaj-wanu jsem se krátce zmínil o nejznámější z nesčetné řady moderních staveb na tomto zajímavém ostrově, o slavném mrakodrapu Tchaj-pei 101. Chtěl bych uvést ještě jednu, pro mne možná zajímavější a popravdě dost neobvyklou věc – místní Národní palácové muzeum. 


 Marek Benda, poslanec Parlamentu České republiky, předseda neformální Meziparlamentní skupiny České republiky – Tchaj-wanu

 

To v současné době disponuje kolekcí 696 373 čínských uměleckých děl, což je sbírka unikátní a ve světě asi stěží s čímkoli srovnatelná. Najdeme tu předměty z osmi tisíc let čínských dějin od neolitických dob po konec říše Čching.


Většina kolekce pochází ze sbírek čínských císařů shromažďovaných po staletí. Zahrnuje množství vzácných bronzů, kaligrafií, obrazů, uměleckých děl z nefritu, keramiky, knih, historických dokumentů, oděvů a okrasných předmětů. 


 

Když Čankajšek po válce prchal z pevninské Číny, vzal s sebou na Tchaj-wan právě tuhle část císařských sbírek z pekingského zakázaného města. Ta byla v roce 1931 odvezena do Šanghaje, později do Nankingu a dál do vnitrozemí, aby nepadla do rukou Japoncům.


Kdyby nebyly sbírky na ostrov odvezeny, v pevninské Číně by nepochybně padly za oběť „kulturní revoluce“ a byly by zničeny. Dnes tyto skvosty postupně vystavují jako ukázku toho, o jak prastarou a přitom rozvinutou kulturu v čínském prostředí šlo.


Marek Benda

 

 

 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail