Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 07/2017

Cena Brainiac má vítěze!


21. června 2017 patřil Španělský sál Pražského hradu nejúspěšnějším firmám v České republice. 

 

V rámci slavnostního večera pořádaného sdružením Czech TOP 100 byla vyhlášena i cena TGS Brainiac za inovace ve strojírenství. A kdo si ji odnesl letos? Odborná porota se shodla na jednom jméně: Agrostroj Pelhřimov, a. s.


Firma se sídlem v Pelhřimově je největším výrobcem zemědělské techniky v České republice a na trhu rozhodně není žádným nováčkem. Současný majitel a ředitel v jedné osobě Lubomír Stoklásek vstoupil do společnosti v roce 1997, změnil výrobní program a firmu otevřel západním trhům, takže dnes dosahuje obratu ve výši zhruba pět miliard Kč.

 


Za dvacet let dokázala společnost vytvořit obrovské strojírenské know-how, dnes reprezentované nejen dvěma a půl tisíci zaměstnanci a sto dvaceti roboty, ale i budoucností strojařiny na Vysočině. Agrostroj Pelhřimov, a. s., je skvělou inspirací pro všechny podniky v zemi.


Cenu řediteli Lubomíru Stokláskovi předal předseda poroty a ředitel TGS Pavel Diviš.
 

Cílem soutěže Brainiac je upozornit na to, že tak krásný a v Čechách tradiční obor rozhodně nepatří do šrotu. A jestli má i vaše společnost zajímavý projekt či produkt, určitě o něm dejte vědět. Přihlášky na příští rok bude možné posílat od ledna 2018 na stránkách www.brainiac.cz.

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM:

Papír unese všechnoCo je pro Vás směrodatné při výběru stroje? Určitě řeknete, že jeho parametry. Čísla na papíře. Jenže čísla neobrábějí. Výsledná produktivita stroje a jeho schopnost odebírat materiál jsou dány především jeho celkovou konstrukcí a provedením.
 


Představte si, že byste do vozu Fabia dali 4,4litrový osmiválec z BMW M6. Obrovský teoretický výkon, ale stačí polechtat plyn a vůz se rozpadne. Jeho konstrukce na takovou nálož výkonu není stavěná. A podobné je to i u obráběcích strojů: jedna věc jsou udávané hodnoty, druhá pak to, co lze převést do řezu. Platí to především pro výkon a točivý moment vřetena.

 


 


 

 

Proto jsme na stroji HSA udělali sérii testů s cílem zjistit, zda je jeho konstrukce dostatečně robustní a tuhá – zda dokáže využít maximální výkon vřetena a zachovat stabilní řez bez vibrací. Současně jsme chtěli ověřit, která technologie je pro danou strukturu nejvýhodnější.


Výsledek? Rám stroje umožňuje využít maximální výkon při zachování stabilního řezu – dokonce s možností krátkodobého přetížení, jak je vidět v grafu.


Chtěli jsme ukázat, že zákazníci by se měli zajímat nejen o papírové parametry, ale i o to, jestli prodejce ví, čeho je stroj schopen. Zda má doporučení ohledně konkrétních nástrojů či typu technologie.


My v TGS máme.

 

 

 

 

 
STROJE:

Correa slavila sedmdesátkuRobustní konstrukce, trvanlivé obráběcí hlavy a dokonalá geometrie strojů – to vše vždy charakterizovalo výrobky značky Nicolás Correa, která je na trhu už od roku 1947.
 


Při příležitosti sedmdesátého výročí španělský výrobce v polovině června uspořádal takzvaný Open House pro své klienty a partnery. Přes dvě stě účastníků z celého světa si prohlédlo zařízení „hlavního stanu“ společnosti i pobočky GNC Hypatia, Calderería a Electrónica. 


 

 

Zajímavým bodem programu bylo představení 21 obráběcích strojů Correa včetně portálového centra horní gantry, portálového obráběcího centra s pojízdným portálem a centra s posuvným stolem. Nahlédnout bylo možné také do kuchyně a vidět i to, jak oblíbená obráběcí centra vznikají.


Během celého dne účastníci viděli množství obráběcích operací, například řezání oceli a hliníku, kruhovou interpolaci a souvislé obrábění ve čtyřech osách.


Španělé rovněž představili nové funkce stroje PLC Correa Heidenhain i640 jakož i nový obráběcí stroj „top gantry“ XPIDER.


 

 

 

NÁSTROJE:

Hlavy a kufry D’ANDREA v novém

 

 

Přesné vyvrtávací hlavy oblíbené italské značky dostaly pro modelový rok 2017 nový vzhled: „faceliftem“ prošly jak hlavy TRM, tak variabilní sety dodávané v praktických kufrech.


 

Nové stříbrné hlavy dostaly oproti stávajícímu černému provedení vrstvu tvrdochromu, který je dlouhodobě odolný proti korozi.


Letní akce, která trvá od července do října, platí pro hlavy TRM i zmiňované kufry. Obojí lze pořídit za velice zajímavé ceny, v nichž jsou zahrnuty i upínače ke strojům.


Shrnuto v několika bodech:

 • velice přesné vyvrtávací hlavy s přesností nastavení 0,002 mm připojitelné pomoci modulárního systému MHD, který je adaptabilní na všechny stroje,
   
 • nová řada TRM hlav je pokovena vrstvou tvrdochromu pro dlouhou odolnost proti korozi,
   
 • základní sety pro vyvrtávání s modulárním systémem na otvory D 6–220 mm,
   
 • sady obsahují sortiment nástavců klíčů a destiček k okamžitému použití,
   
 • sady jsou dodávané v novém provedení plastových kufrů pro šetrné uložení.

 

 

 

 

LIDÉ:


Baví mě pestrost


 

„Základem mého obchodování je důvěra. Zákazníkům nikdy nelžu, nic netajím a jednám s nimi na rovinu. Toho si v dnešní době lidé hodně cení,“ říká jeden z našich nejúspěšnějších prodejců Martin Šín.

Začínal na severní Moravě, kde před ním dlouhých sedm let nikdo nepůsobil, takže hodně času trávil hledáním nových zákazníků. Dnes se stará o jižní Moravu a aktivně klienty už nehledá. „Především se starám o stávající zákazníky. Ty nové se mi daří získávat na základě doporučení,“ konstatuje.


Prodej obráběcích strojů je dlouhodobá práce, někdy se podaří uzavřít obchod za jeden nebo dva měsíce, jindy celý proces trvá i rok a půl. A kolik strojů se ročně prodá?


„Je to různé. Někdy se podaří prodat deset menších strojů za rok, někdy jsou to tři větší,“ vysvětluje Martin.


Práce obchodníka je podle něj zajímavá svou pestrostí: „Nemám rád stereotyp a tady je každý den jiný. Ač se starám víceméně o stejné zákazníky, neustále potkávám nové lidi a každý den řeším jiné věci.“


Martin je v podstatě neustále na cestách, kancelářskou práci pak dělá z domova. „Měsíčně najezdím asi pět tisíc kilometrů a cestování je na mé práci to nejnáročnější. Obzvlášť D1 je někdy ubíjející,“ směje se obchodník, který za největší úspěch považuje prodej stroje s technologií do kopřivnické Tatry.


A jeho ambice do budoucna? „Mám tajný cíl dostat se na obrat 100 milionů korun za fiskální rok,“ uzavírá.

 

 • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
 • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
 • IČO: 64833500
 • DIČ: CZ64833500
 • tel.: +420 371 751 830
 • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail