Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 08/2015

HSA – vyspělé portály od Hartfordu


Společnost TGS dlouhodobě spolupracuje s tchajwanskou firmou Hartford, která vyrábí malá frézovací centra a středně velké portály.


Výrobce se před několika lety pustil do vývoje velkého těžkého portálového obráběcího stroje, který nabízí tři řízené lineární osy a umožňuje použít dvouosou indexovanou frézovací hlavu.
 

„V současné době už první stroje pracují v českých obrobnách a lze tedy bezpečně potvrdit, že konstrukční provedení strojů odpovídá našemu očekávání,“ říká Ing. David Václav, vedoucí nově vzniklého Technologického centra obrábění, s.r.o.
 


„Stroj je na první pohled tuhý, robustní a má několik zajímavých konstrukčních prvků, což v důsledku znamená hlavně vysokou stabilitu během řezného procesu,“ dodává.
Jaké další zajímavé prvky tento stroj nabízí?


Kromě zmiňované robustnosti je to i design, díky němuž se v halách rozhodně neztrácí.
 

Patentovaný tvar příčníku rozkládá řezné síly kolmo do stojanů, což přináší vysokou torzní tuhost celého portálu, a propracovaný interface výměny frézovacích hlav umožní připojení příslušenství v automatickém režimu.

 

Pibomulti skladem v TGS


Běžně se skladují vrtáky, závitníky nebo destičky. Ale společnost TGS teď ve svém skladu má i záležitost o něco méně tradiční. K dodání do druhého dne je k dispozici základní sortiment i k obráběcím strojům — tedy úhlové hlavy.


„Jsou to věci k malému, lehkému obrábění, od menších operací až ke střednímu zatížení. Ty největší a nejsložitější záležitosti vždy zůstanou vyráběné na klíč, pro to ostatní už jsme ale vybaveni,“ vysvětluje Jan Heryán, vedoucí prodeje nástrojů.
 

TGS tedy sleduje trend nejen mít zboží v určité kvalitě, ale také dostupné v co nejkratším čase. 

 


Zákazníci mohou vybírat z osmi typů a rozměrů, které jsou k okamžitému dodání a kryjí ty nejčastější aplikace.
 

Pibomulti je švýcarský výrobce, který je na trhu už přes třicet let. Vyrábí úhlové, vícevřetenové zrychlovací hlavy v pověstné švýcarské kvalitě.
 

„Společnost TGS už realizovala přes stovku instalací výrobků Pibomulti u svých klientů, což je také zárukou, že jsme kompetentním dodavatelem tohoto sortimentu,“ říká Jan Heryán. 


Úhlové hlavy Pibomulti najdete v novém katalogu TGS.

 

 

SERVIS:Co nového v servisu

 

Společnost TGS zajišťuje záruční a pozáruční servis svým dlouhodobým i externím zákazníkům. Díky červencovému štěpení TGS servis nově spadá pod Technologické centrum obrábění s.r.o., v němž pracují i ostatní techničtí odborníci.
 


„Cílem je zvýšit především komplexnost služeb při dodávce stroje, která začíná již jeho specifikací a návrhem nejvhodnější technologie, nástrojů a příslušenství,“ vysvětluje David Václav, vedoucí oddělení.  Po instalaci a zprovoznění stroje následuje technologická podpora, NC programování, konstrukce přípravků a výroba pilotních kusů. Proces uzavírá záruční a pozáruční servis. To vše nyní TGS nabízí v jednom oddělení.


TGS má v oblasti servisu ještě dvě novinky. První je posílení týmu o nové kolegy, druhou pak to, že se podařilo naplánovat start vlastního servisu na severní Moravě. „Snížení dojezdové vzdálenosti znamená rychlejší reakci na ohlášenou závadu i její včasnější odstranění. Tento krok také posiluje pozici TGS na Slovensku,“ uzavírá Ing. David Václav.

 

NÁSTROJE:
  Fréza F1500 jako první volba pro široké použití

 

TGS nově nabízí rohovou frézu F1500 určenou pro zákazníky provozující výrobu, u které  musí detailně brát v úvahu také její ekonomiku.
 


„Je to naše reakce na současný trend stále rozšířenějšího využívání vícebřitých destiček s daleko lepším poměrem nákladů na jednu řeznou hranu oproti konvenčním dvoubřitým. Tato fréza nabízí na dvoustranné destičce celkem šest řezných hran,“ vysvětluje Jan Heryán, vedoucí prodeje nástrojů.


Dále říká, že fréza F1500 není určena pro špičkové použití pro nejjakostnější a nejkvalitnější výsledky: „Není to všelék pro všechny aplikace, ale je nedostižná pro všeobecné obrábění a je vynikajícím řešením tam, kde je třeba brát ohled i na ekonomičnost.“


Společnost TGS s touto nabídkou přichází v době, kdy konkurence má podobná řešení už nějakou dobu, přidanou hodnotou je ale velká zkušenost jejích odborníků. 

 


Dalším bonusem je potom to, že fréza umožňuje práci do větších hloubek, konkrétně až do devíti milimetrů. 
 

„Samozřejmě nabízíme celou obvyklou škálu frézovacích těles o průměru od 40 do 160 milimetrů. Všechny díly jsou dostupné v našem skladu v Holoubkově. Navíc máme dobře optimalizovaný výběr řezných geometrií, aby se zákazník v záplavě možností neztrácel,“ uzavírá Jan Heryán.


Frézu F1500, stejně jako další zajímavé novinky, najdete taktéž v novém katalogu TGS.

 

 

OD NÁS:Moderní skladování - bonus pro zákazníky

 

Moderní informační technologie se dostávají už i do skladů, ve kterých pak pomáhají využívat dříve nedostupných funkcí. A nakonec z nich těží i klienti. Také v TGS tyto nástroje používáme:
 


Pomocí analýz obrátkovosti zboží se zjišťuje, které položky se nejvíce prodávají. Můžeme je pak nakupovat ve větším množství za lepší ceny.
 

U zboží, kde bývají potíže s dodávkami, je v TGS nastavený minimální stav skladu. Jakmile zásoba klesne pod tuto úroveň, automaticky se objedná další várka.


Analýzy odhalují také to, které dodávky se opakovaně zpožďují. Intenzivně spolupracujeme s dodavateli i přepravci na tom, aby se dodávky zrychlily.


Také se snažíme o urychlení v rámci firmy – cílem je stav, kdy je zboží z TGS odesláno týž den, kdy do skladu dorazí.

 


Atraktivní pro zákazníky je zřízení konsignačního skladu přímo v jejich prostorech. Zboží je okamžitě dostupné, ale až do odebrání je majetkem TGS, takže neváže peníze zákazníkovi.


Nadstavbou takového skladu je výdejní automat s dotykovou obrazovkou, který vydává požadované zboží. Lze ho vzdáleně spravovat přes počítač a doplňování zboží zajišťuje zdarma pracovník TGS.

 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail