Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 08/2016
Univerzální liška

Hledání, vybírání, porovnávání a  také váhání a nerozhodnost. To vše k nákupu nového portálového stroje patří. 
 

 

Rádi bychom Vám rozhodování ulehčili postupným představením jednotlivých modelových řad portálových strojů španělského výrobce Nicolás Correa S.A. 
 

Dnešní mantrou je co největší rozsah použití. Řešením je nová řada univerzálních portálových FOX strojů s několika technicky zajímavými řešeními.


Jedná se o stroje s pevným portálem a posuvným stolem v podélném směru. Lineární osy X a Y lze osadit systémem předepjatých pastorků a ozubeného hřebene.


Vertikální osa je poháněná kuličkovým šroubem, ale na rozdíl od os X a Y je vedení kluzné a permanentně chlazené vodou ve svém chladicím okruhu. Tím garantujeme pracovní posuvy stroje v lineárních osách 25 m/min.Dalším důležitým parametrem je výkon vřetene stroje. Standardně je stroj dodáván s výkonem 37 kW (v režimu S1) a krouticím momentem 1 298 Nm. Samozřejmostí je trvale chlazená převodovka ZF s poměrem 1:5,5.


Z frézovacích hlav je na výběr celá řada od vertikálních po dvouosé indexované hlavy s krokem 2,5° x 2,5° nebo dokonce 0,02° x 0,02° až po plynule řízené hlavy s až 24 tisíci otáčkami za minutu.


Více informací Vám rádi sdělí naši obchodní zástupci.

 

STROJE:

 


 

Hlavy D’Andrea v našem showroomu
 

 

I tento měsíc pro Vás máme zajímavou novinku – hlavy D´Andrea. Jedná se o další plynule řízenou osu zapojenou přímo do systému stroje, tzn. že se zobrazuje přímo na základní obrazovce stroje se systémem.

 

Toto řešení je ideální pro doplňkové soustružnické operace na frézovacím centru, což pro obsluhu znamená, že odpadá nutnost nového upínání obrobku na soustruh.


Výhody jsou znatelné například u problematických tvarových vnějších i vnitřních zápichů, při soustružení závitů nebo u vnějších i vnitřních tvarových kontur.


Tyto hlavy D’Andrea jsou vybavené upínacím kuželem ISO40 i ISO50. Součástí dodávky a montáže je nutný aretační blok a lze do nich upnout až tři standardní soustružnické nože.


Hlavy lze programovat jako další řízenou osu pomocí příkazů G01 a samozřejmě lze programovat rádiusy pomocí příkazů G02 a G03. Lze je rovněž použít do automatické výměny nástrojů s přihlédnutím k jejich maximální kapacitě a velikosti zásobníku.


Pokud budete chtít vědět víc, rádi Vás s touto novinkou seznámíme přímo v našem showroomu.

 

 

 

NÁSTROJE:

Lepší nabídka závitníků 

 

Od začátku roku testujeme u referenčních zákazníků nové řady závitníků TGS. Výsledky jsou velmi příznivé, a proto se do toho od srpna „pouštíme naplno“. 


 

V sériovém použití jsme si ověřili velmi dobrý poměr cena–výkon u řad závitníků ZS a ZP, a také jsme posbírali další nové požadavky na sérii tvářecích závitníků ZT.


Zatímco první dvě zmiňované série používají jako materiál HSS-E upravených vaporizací, u řady tvářecích nástrojů ZT jsme přešli o úroveň výš - na materiál HSS-PM doplněný PVD povlakem. Také jsme přidali nástroje v toleranci 6GX s přídavkem na pokovení.


Jsme pyšni na to, že máme pověst odborného dodavatele nástrojů na výrobu závitů, díky čemuž se můžeme pustit do vývoje produktu ušitého na míru českému a slovenskému trhu.


Nástroje řad ZP, ZS a ZT jsou ideální pro minimálně 80 % používaných materiálů od nerezu po nástrojové oceli, na nejmenší i největší série s vynikající ekonomičností a spolehlivostí.


Těmito závitníky jsme dostatečně zásobeni v našem skladě v Holoubkově a někteří zákazníci je již dokonce zařadili do zásob ve výdejních automatech.

 

 

EXTERNÍ ZPRAVODAJ:


Pořád o dost vpředuV minulém povídání o kouzelném a pro nás tak trochu vzdáleném ostrově Tchaj-wan jsme se zastavili v místním Národním palácovém muzeu, které disponuje neskutečně bohatou sbírkou z osmi tisíc let čínské historie.


 Marek Benda, poslanec Parlamentu České republiky, předseda neformální Meziparlamentní skupiny České republiky – Tchaj-wanu

 

 

Dnes se podíváme na život současný. Tchaj-wan je technologická velmoc, byť továrny už zhusta přesunuli na pevninu. A jako každý ostrov trpí nedostatkem energií.


Kvůli fukušimské havárii se ani tady na jádro nedívají zrovna s nadšením, a tak řešení hledají jinde.


Vzpomínám si, že nám ukazovali třeba žárovky s pouhým zlomkem příkonu běžného u nás, ale jejich skleněný obal byl pokryt vrstvou zesilující záření nebo proměňující tepelnou energii na světelnou.


Předvedli nám solární panely zabudované do běžných, naprosto průhledných oken. A jen mikroskopické drátky sváděly energii do vnitřní lišty mezi skly a dále do sítě.
 

Při cestách po Tchaj-wanu jsme navštívili i nemocnici, kde jsme viděli technologii na chytré objednávání pacientů. Tento systém už mimochodem zkouší i jedna nemocnice u nás na Vysočině.


Chytré telefony komunikují přímo s počítačem lékaře a pacienta objednají přesně na čas, kdy se mu může věnovat.


A zaujala mě ještě jedna věc ve zdravotnictví, možná také jako inspirace pro nás: vydávání léků jen v přesně potřebném množství, bez našich evropských balení, ze kterých se polovina vyhodí a slouží tak jen pro zisky farmaceutických firem.


Marek Benda

 

 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail