Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 08/2017

Zavedená italská kvalita


Novinky, vylepšování a neotřelé nápady. To jsou věci, které od italských výrobců očekáváme. Jednoho takového, který to vše dokáže, máme, navíc za velice zajímavé ceny.

 

Společnost SAU vyrábí dobře zavedené a oblíbené nástroje pro třískové obrábění kovů z těch nejlepších materiálů a s nejvyšší úrovní zpracování a rozměrové přesnosti.


Disponuje rovněž špičkovou metrologií a je zajímavá i výrobou vlastních monolitních nástrojů zčásti používaných a ověřených ve výrobě lůžek pro břitové destičky.
 


Příkladem výrobků SAU jsou třeba frézovací VBD s označením SEKX 1305AGSR, které lze použít také u čelních fréz se čtvercovou pozitivní destičkou SE13T3 nabízenou mnoha předními výrobci nástrojů.


Za zmínku stojí i řada vrtáků s VBD s označením SDQ nebo multifunkční nástroje pro soustruhy. Italové se zamýšlejí i nad drobnostmi, jakými se může zdát třeba správné upevnění destičky do lůžka: vznikl tak zajímavý design momentových šroubováků DINO.


Přijeďte se o italské kvalitě sami přesvědčit — rádi Vám novinky představíme.
 

 

STROJE:

Nabízíme víc než jen strojJe doba automatizace. Ať se nám to líbí nebo ne, stále větší porce lidské práce přebírají stroje. Automaty, roboty. Přednosti jsou jasné: daleko vyšší efektivita výroby, lepší přesnost, méně zmetků. 

 


Zkrátka robot odvádí neustále na plné obrátky to nejlepší, čeho je schopen, což je velký přínos v době, kdy je nedostatek kvalitní lidské síly. I v našem oboru se s automatizací setkáváme čím dál častěji. 
 

A budeme mít pro Vás řešení.

 


 

 

 

Společnost Hartford chystá robotickou buňku, kterou jsme si prohlédli během červnového setkání evropských dealerů dodavatele Hartford v Polsku, kde byly představeny nejen novinky a nové projekty, ale i robot spolu se strojem LG1000.


Od října 2017 se na ni můžete přijet podívat i k nám!


Robotická buňka s robotem M-20iA/35M (35 kg) kooperující se strojem Splus10 s novým řídicím systémem Hartrol bude k vidění přímo v naší hale v Mýtě.


 

 

 

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM:

Školíte? Má to významKdo umí pilotovat Boeing, neporadí si s Airbusem. Piloti i mechanici mají takzvané „typovky“, zkoušky na konkrétní stroj. A podobné, ač samozřejmě v mnohem menším měřítku, je to u našich strojů. Nebo by mělo být.
 


Pohříchu často se setkáváme s tím, že školení na stroj proběhne pouze po jeho dodání (je totiž součástí ceny). A tím to hasne, samostatné školení si klienti objednávají jen sporadicky. Což je ovšem zvláštní, vždyť se u strojů jistě dříve či později obsluha vymění, žádná firma není bez fluktuace.


A pak onen příměr s letadly: kdo umí ovládat jeden stroj řekněme se systémem Fanuc, neumí automaticky ovládat stroj jiný, byť s tímtéž systémem. Každý má svá specifika, která mu dal do vínku jeho výrobce.
 


 

 

Je tu také vývoj řídicích a ovládacích systémů, které dostávají aktualizace s novými funkcemi.


Takové pozdější školení Vám můžeme nabídnout: po většinu času totiž máme připravené skladové stroje v našem showroomu v Mýtě. Školení mimo domovskou firmu bývá pro zaměstnance efektivnější, lépe se soustředí a seznámí se i s dalšími typy strojů.


Osnovu pro semináře máme připravenou, rádi ale uděláme náplň na míru zákazníkům a jejich potřebám (zaměření na technologie obrábění nebo na posuzování produktivity či hospodárnosti).
 


 

 

 

 
LIDÉ:


Není to jen doplňování zboží


 

Víte, čemu říkáme toolbox? Asi ano. Pak Vás asi nepřekvapí, že máme i pozici toolboxmana, který se o naše výdejní automaty stará. Jaroslav Semela nedávno nakousl už třetí rok svého působení u nás.

„Dostal jsem se k tomu náhodou. Kolega mi řekl, že v TGS rozšiřují prodej nástrojů prostřednictvím automatů a že hledají obsluhu.


Pracoval jsem tehdy jako technik ve firmě na prověřování identity a původu aut — říkal jsem si, proč nezkusit změnu,“ popisuje Jaroslav Semela své začátky u nás.


Podle jeho slov stojí tato oblast prodeje stále na začátku, což na druhou stranu znamená neustálý a bouřlivý rozvoj.


Mohlo by se zdát, že doplňování výdejního automatu je práce snadná: přijedete do firmy a nástroje doplníte.


Obnáší to ale mnohem víc.


„Doplňování toolboxu nespočívá jen v samotném doplnění chybějících nástrojů, ale i v zavádění nových položek, určení pozic, změnách názvů, cen, rušení položek nebo kontrole objednávek a dodávek,“ říká Jaroslav Semela, který při své práci spolupracuje s dalším technikem,  jednotlivými obchodníky a logistkami.


A samozřejmě s technology nebo mistry ve firmách.

 

BRAINIAC:

Superluxus na kolejích
 


Jakým dopravním prostředkem jedete letos na dovolenou? Pokud volíte vlak a nevadilo by Vám, že tenhle jezdí v Japonsku, máme pro Vás tip.
 


„Apartmánový vlak“ Šiki-šima, který navrhl známý automobilový a průmyslový designér Ken Okuyama, vozí pasažéry z Tokia na východ ostrova Honšú. Vlak sestává z deseti vagonů a pojme pouhých 34 cestujících, kteří mají k dispozici patnáct běžných jednotek a dvě luxusní apartmá.


Všechny mají soukromou jídelnu a dvojici manželských postelí. Vedle jídelního a společenského vozu jsou hitem vlaku dva vyhlídkové vagony s prosklenými boky a střechou.


 


 

 

Designu vlaku konstruktéři věnovali velkou pozornost. Je vyveden v moderním japonském stylu za použití tradičních materiálů, jako je párou ohýbané dřevo nebo papír waši.


O žaludky se stará Katsuhiro Nakamura, první japonský šéfkuchař oceněný michelinskou hvězdou.


Vaří z lokálních surovin, které vlak „posbírá“ po cestě, servíruje se na stříbře od dalšího japonského designéra, jehož výtvory najdeme například na banketech udělování Nobelovy ceny. 


 

Základní jízdné dvou- až čtyřdenních výletů začíná na 320 tisících jenech (67 tisíc korun) za sdílené apartmá a vyšplhat se může na 950 tisíc jenů (200 tisíc korun) za luxusní verzi. O první jízdu byl takový zájem, že se losovalo, a vlak už je teď kompletně vyprodán až do příštího března.

 

 

 

 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail