Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 09/2015

Hartford slavil padesátku


Tchajwanský výrobce frézovacích center a portálů Hartford v červenci slavil 50. výročí své existence.
 


Na asijské setkání dostal pozvánku také ředitel TGS Mgr. Pavel Diviš. „Byl to zajímavý zážitek. Tyhle věci tam vnímají úplně jinak než my, pro ně je to velká událost. Pojali to opravdu okázale, aby ukázali, kdo je místní jednička,“ popisuje.


Hartford na Tchaj-wan sezval zhruba tři stovky zahraničních partnerů a dealerů z celého světa, celkem se oslav zúčastnilo na patnáct stovek lidí.
 

„Hartford se během pěti desetiletí vypracoval na vrchol mezi výrobci obráběcích center, což byla také hlavní myšlenka slavnosti. 


Pro malou asijskou zemi je to vlastně i národní událost, nechyběly proto špičky z politiky i ostatních odvětví průmyslu a obchodu. Podívat se přišel i šéf České ekonomické a kulturní kanceláře v Taipei Mgr. Václav Jílek,“ popisuje Mgr. Pavel Diviš průběh oslav.
 

„Během třídenní akce jsme si prohlédli továrnu, prošli se městem a viděli množství vystoupení, ze kterých mě nejvíce zaujal soubor hrající na čínské bubny.


Vrcholem celého programu však byla okázalá večeře pro všech patnáct set účastníků, na takové party jsem ještě nikdy nebyl,“ dodává s úsměvem.


Krátká videa k této akci můžete shlédnout kliknutím na odkazy níže:

Oslava
Den otevřených dveří


 

Po Ly Gim poprvé v Evropě

Na milánském veletrhu EMO 2015 bude vedle dalších zajímavých firem vystavovat také rodinná tchajwanská společnost Po Ly Gim.

 


Vznikla v roce 1978 a vyrábí CNC horizontální soustruhy a dlouhotočné automaty.


Má vlastní výzkum i vývoj a každý rok přichází s několika novými modely. Po Ly Gim se věnuje také systémům automatického zakládání polotovarů a své stroje vybavuje řídicími systémy Fanuc a Mitsubishi.
 

Zajímavé je, že i když čeští zákazníci používají celou řadu strojů Po Ly Gim již několik let, pro firmu půjde o premiéru na veletrhu v Evropě. Zatím totiž vystavovali pouze v Asii.

 

Po Ly Gim najdete v pavilonu 7,  stánku F07, kde se můžete seznámit se dvěma CNC dlouhotočnými automaty – Diamond 32CSL a Diamond 20CSB III, které zákazníky oslovují především poměrem ceny a užitných parametrů.


Jsou to moderní stroje se systémem vestavěných motorů u vřeten. Tyto CNC automaty mohou také obrábět v překrytém čase – lze současně pracovat na vřetenu a protivřetenu, což asi o třetinu zkracuje výrobu. Mimo jiné nabízejí pouzdro pro upínání hrubých materiálů, lze obrábět polotovar tyče v přesnosti 11. Díky tomu lze pracovat i s méně přesnými polotovary, aniž by se snížila kvalita obrábění. Pouzdro dále umožňuje upnout zbytky tyčí, které zůstávají po soustružení na dlouhotočných strojích klasickým způsobem, čímž dochází k úspoře materiálu.  Jedná se tedy o soustruhy „dva v jednom“.

 

POZVÁNKA:

 

Vzhůru do Milána


Od 5. do 10. října proběhne v Miláně jeden z nejvýznamnějších evropských veletrhů - EMO 2015, jehož se zúčastní výrobci strojů z celého světa.

 

Kromě toho, že na veletrhu najdete naše dodavatele (výrobce CNC strojů a nástrojů), budou Vám zde k dispozici také zástupci TGS, kteří zodpoví Vaše dotazy nebo Vám ukáží stroj a představí jeho vlastnosti.


Naše dodavatele strojů najdete na těchto místech: 


Přijeďte do Milána na veletrh, jehož se zúčastní přes patnáct set firem ze čtyřiceti zemí světa. Rádi Vás uvidíme!!!
 

Návštěvu můžete spojit také s další zajímavou akcí, která ve městě probíhá už od března, a to světovou výstavou Expo 2015.
 

 

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM:Nejsme jenom prodejci

 

Tak by se dalo shrnout hlavní poselství jedné z novinek v TGS. Pořídili jsme si totiž systém CAD/CAM, ve kterém se dá konstruovat a následně připravit program pro obrábění konkrétních dílů.Co to znamená pro zákazníky? Přesně to, co říká titulek: jde o to, že v TGS umíme také konstruovat, kreslit nebo se vypořádat s modely, které přijdou v rámci spolupráce s partnery. Jsme schopni dodat řešení CAD/CAM společně se stroji, a zajistit tím vzájemnou funkčnost.


Každé CAM řešení se musí upravit na míru dodávaného stroje, který si zákazník pořídí. Vedoucí Technologického centra obrábění Ing. David Václav vysvětluje: „Máte stroj, máte nějaký CAM systém a k tomu potřebujete hlavně postprocesor, který zajistí generování NC kódu z připravených CL dat. My stroj nejen prodáme, ale využijeme i zkušenosti s CAM, ve kterém umíme pracovat, případně přizveme spolehlivé partnery k odladění postprocesoru. Můžeme to nabídnout jako komplexní dodávku.“

 

 


K tomu se váže také praktické školení či předání zkušeností, protože technologové TGS tento systém denně využívají k testování prototypů. Technolog Pavel Neruda k tomu dodává: „Jsme velmi spokojeni, protože CAD/CAM Inventor HSM nabízí vše, co požadujeme. Velkou předností je práce v jednotném programovacím prostředí, Inventor CAM je plně integrován v systému Inventor. Systém nabízí nejnovější technologie v oblasti frézování.


Nedílnou výhodou je rychlé zpracování a výstupy na špičkové úrovni. V CAD/CAM řešení spolupracujeme s firmou 1C Pro s.r.o.  (Inventor HSM a HSM WORKS ) a firmou technology-support s.r.o. (GIBBSCAM). Je to vlastně partnerství, na jehož základě můžeme jejich produkt nabízet i našim zákazníkům, a naše služby tak provázat. Nemluvě o podpoře, ta je prvotřídní.“
 

 

NÁSTROJE:

 

Nástroje k dispozici kdykoli
 

 

S automatickým výdejním systémem eliminujete odstávky strojů kvůli chybějícím nástrojům, to znamená, že 24 hodin denně a 7 dní v týdnu máte k dispozici ty nejpoužívanější nástroje pro výrobu. Ostatně to jsme již trochu zmínili v červencovém newsletteru.

 


S výdejním automatem se TGS řadí na čelní pozici v již tak pestré nabídce automatických výdejen z pohledu počtu úložných míst – je jich 432, což stroj posouvá na špici v poměru cena/prostor. Díky příznivé ceně nabízí výdejní automat velmi dobré náklady na jednu pozici, od konkurentů ho odlišuje mimo jiné také jeho kompaktnost a atypické technické řešení.


Velkou výhodou je snížení vázaného kapitálu. Nástroje ve výdejním automatu,  tzv.  „toolboxu“, mohou být uloženy formou konsignačního skladu. Zákazník tak platí pouze skutečně odebrané a spotřebované nástroje, mizí potřeba nakupovat zásoby do skladu a volné prostředky lze využít jinak.

 

Pomocí programu je snadná rovněž kontrola nákladů. Odběry probíhají jmenovitě pomocí čipu, karty nebo osobního PIN. Tím je zajištěn neustálý přehled toho, kdo, co, kolik na jaký stroj a zakázku odebral a používá. Odpadá také to, že si pracovník vezme větší množství nástrojů „do zásoby“ – nemusí, má je k dispozici nepřetržitě ve výdejním automatu.


„Toolbox“ je stále připojen internetu a v reálném čase sleduje a hlásí dodavatelům, pokud některé položky docházejí a je potřeba je doplnit. Zároveň je tím umožněna správa a servis pomocí vzdáleného přístupu.


Věříme, že tato naše novinka si brzy najde své místo i ve Vašich výrobních prostorech.
 


 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail