Facebook   Facebook
TGS NEWSLETTER 09/2016

Tradice v novém


Finále a přesné označení? F1600 - jinými slovy osvědčený nástroj v novém kabátě. 
 


Právě tak lze popsat úspěšné završení úsilí týmu našich nejzkušenějších lidí zabývajících se vývojem, výrobou a uvedením nové frézy pod značkou TGS na trh. 


Fréza F1600 je Vám určitě povědomá, její vzor vychází z těles fréz řady WEX3000 od společnosti Sumitomo. Několik vylepšení, které jsme na nástroji provedli jak po stránce materiálové, tak konstrukčního provedení lůžek pro VBD, nabízí více technologických možností a zvyšuje i spolehlivost celého procesu.

 


Odvážně jsme se pustili i do rozměrového zápasu a přidali oblíbené rozměry pro modulární upínače a rozměr D140 používaný na vyvrtávačkách s výsuvným vřetenem.


A jak je to s cenou? Snažili jsme se ji přizpůsobit požadavkům zákazníků na cenově dostupné a kvalitní těleso.


S cenou fréz F1600 se nebudeme po vzoru jiných našich produktů pouštět do hry o výši slevy, ale chceme cenu nastavit jako dlouhodobě platnou a přitom mimořádně atraktivní.

 

Nové rozdělení regionů ve strojíchV rámci změn regionální struktury prodeje strojů přicházíme s jednou zajímavou novinkou. Od 1. září jsme v našem oddělení nastavili sedm regionálních celků, které jsou propojené s regionálními celky kolegů prodávajících nástroje.


Toto spojení se netýká pouze dvou zmíněných oblastí (stroje-nástroje), ale zahrnuje i technologické centrum společně s prototypovou výrobou. Tím budeme Vám, našim zákazníkům, ještě blíže než doposud a reakce na všechny Vaše podněty budou efektivnější.


 


 

 

Co tím získáte? Nové interní nastavení komunikace mezi jednotlivými částmi TGS nám umožní připravovat pro Vás individualizované nabídky, které budou nejenom rychlejší, ale hlavně komplexnější.


Nabídneme Vám unikátní spojení Vašich potřeb v oblasti zajištění obráběcích strojů, vyzkoušených technologií na míru, kvalitních nástrojů, a v neposlední řadě i zajištění dočasné či prototypové výroby. To vše Vám umožní generační výměnu strojů anebo přispěje k efektivnějšímu využití nových příležitostí, které nabízí současné dynamické prostředí na trhu obráběcích strojů a technologií.


Věříme, že nový způsob rozdělení regionů a změna naší interní komunikace i spolupráce bude mít pozitivní vliv na vztah se všemi našimi zákazníky – stávajícími i těmi budoucími.

 

 

 

STROJE:


 

Beton a obráběcí stroje
 

 

Obráběcí stroje a nové moderní, řekněme, „nekonvenční“ materiály? Jde to k sobě? Mohlo by se zdát, že konstrukce strojů je záležitost konvenční, i tady však najdou uplatnění jiné materiály než běžná ocel či litina. 
 

 

Důvodem je, že některé vlastnosti jsou u tzv. nekonvenčních materiálů prostě lepší. Jedná se například o různé konstrukční či polymerové betony.


I španělský výrobce strojů, náš dodavatel Correa, používá pro některé své typové řady kombinaci svařovaných stojanů plněných speciálním polymerovým betonem. Jde třeba o modelovou řadu strojů FOX a FOX-M (první jmenovanou jsme představili v minulém newsletteru).


Toto řešení je výhodnější nejen pro svůj poměr tuhosti a hmotnosti, ale hlavně pro velmi vysokou schopnost tlumení. Předmětem vývoje bylo především nalezení správného složení polymer-betonové směsi tak, aby nedocházelo k separaci výplně a pláště stojanu.


Výsledkem jsou excelentní dynamické vlastnosti stroje a výborná kvalita obrobeného povrchu.

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM:

První fotografie Země z Měsíce slaví padesátku
 


Východ Země, legendární fotografie pořízená Williamem Andersem, kosmonautem lodi Apollo 8, se v roce 1968 stala jedním z nejznámějších a nejslavnějších snímků zobrazujících naši planetu z vesmíru.

 

Ale ještě před tím, než se z Měsíce na svou rodnou hroudu podívali lidé, se to podařilo stroji. Byl to modul NASA Lunar Orbiter 1 a jeho fotka je zrovna tak dech beroucí.


Lunar Orbiter 1 byl vyslán na průzkum našeho satelitu v roce 1966 jako předvoj pro přistání Apolla 11. Odstartoval 10. srpna a postupně prohledával povrch Měsíce za účelem najít vhodné místo k případnému dosednutí. Pořizoval snímky s vysokým a středním rozlišením a posílal je zpátky na Zem. Pokrytá plocha čítala přes pět milionů kilometrů čtverečních.


První fotografie Země pořízená z Měsíce tedy vznikla právě před půlstoletím, konkrétně 23. srpna 1966 v 18.35 hodin středoevropského času, během šestnáctého průletu sondy kolem Měsíce. Snímek na Zemi přijala stanice NASA v Robledo De Chavela nedaleko Madridu.

 

EXTERNÍ ZPRAVODAJ:


Formosa znamená krásnýRád bych se ještě jednou zastavil na Tchaj-wanu, který mi učaroval. Už jsem vám povídal o dominantě v podobě mrakodrapu s kyvadlem, o unikátních historických sbírkách a o tom, jak jsou místní technologické firmy pořád na světové špičce. 


 Marek Benda, poslanec Parlamentu České republiky, předseda neformální Meziparlamentní skupiny České republiky – Tchaj-wanu

 

Ovšem Tchaj-wan kromě toho skýtá také neskonalé přírodní krásy. Vždyť Portugalci, kteří ostrov objevili pro Evropu, mu dali jméno Ilha Formosa, což znamená Krásný ostrov. Toto pojmenování se částečně udrželo dodnes.


Že tu najdeme neskutečné, malebné a fascinující přímořské scenérie, je asi každému jasné. Ale to není všechno: například mohutné pásmo hor stoupá do výšky nad 3 000 metrů a to poměrně velmi strmě přímo z oceánu.


 


 

Vidět třeba horské potůčky široké sotva pár metrů, které se v době monzunových dešťů či tajfunů proměňují v divoké řeky strhávající mosty i třicet metrů vysoké, se Evropanovi hned tak nenaskytne.


Budete-li mít tu možnost, zajeďte na Tchaj-wan. A to nejen pracovně, kvůli obchodním kontaktům nebo proto, že mnohé ze strojů a dalšího vybavení, se kterým se díky TGS setkáváte, pochází právě z tohoto ostrova.Marek Benda

 

 

 

  • TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.
  • Plzeňská 610, 338 05 Mýto
  • IČO: 64833500
  • DIČ: CZ64833500
  • tel.: +420 371 751 830
  • email: tgs@tgs.cz

O společnosti

Produkty a služby

Zaměstnání

Kontakt

Facebook e-mail